Niespodzianki nie było, Kolejorz w finale PP

5 kwi 2016, 19:43

Po tym jak w pierwszym meczu Lech minimalnie wygrał 1:0, dziś liczono, że Zagłębie przed własną publiką pokona poznaniaków, jednak padł tylko remis 1:1 i tym samym w finale PP zagra Lech.

Mecz rewanżowy Pucharu Polski między I ligowcami z Sosnowca a klubem z Ekstraklasy- Lechem Poznań. Wiadomo, że puchary rządzą się swoimi prawami, jednak nie dało się ukryć, że zarówno gospodarze, jak i goście przechodzą kryzys. Sosnowiczanom ucieka awans do Ekstraklasy, natomiast Lech przez ostatnie dwie porażki zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej.

Już w 2. minucie Sebastian Dudek bardzo dobrze wykonał rzut wolny i tym samym zmusił bramkarza Lecha do interwencji. Wiadome było, że dopóki Lech nie strzeli gola doputy Zagłębie będzie szaleńczo atakować, czując szansę na wyeliminowanie poznaniaków. Tak wyglądało pierwsze 10 minut, potem gra się wyrównała i nikt nie przejął zdecydowanie inicjatywy. Kolejne minuty również nie należały do ekscytujących, pojedyncze okazje obu ekip były dość chimeryczne i nie stanowiły dużego zagrożenia dla bramkarzy. Do końca pierwszej połowy nic się nie zmieniło i kibice nie oglądali żadnej bramki.

Niestety obraz drugiej odsłony meczu był niemal identyczny jak w pierwszej. Szaleńcza ataki gospodarzy a potem wyrównanie gry. W 70. minucie Zagłębie straciło piłkę w środku pola, Karol Linetty zagrał prostopadłą piłkę do Macieja Gajosa a ten pokonał Fabisiaka. Po trafieniu Lechitów uciekł entuzjazm z graczy gospodarzy, którzy potrzebowali aż trzech goli do awansu. Końcówka to już mniejsza dyscyplina w defensywie sosnowiczan. Na otarcie łez w 82. minucie Adrian Paluchowski doprowadził do remisu. Tylko na tyle było stać gospodarzy i do finału awansował Lech.

Zagłębie Sosnowiec- Lech Poznań 1:1 (0:0)

82′ Paluchowski – 70′ Gajos

Zagłębie: Fabisiak- Sierczyński, Vezalov, Markowski, Udovicic- Ryndak(41′ Bartczak), Dudek, Fidziukiewicz, Matusik, Pribula(79′ Wilk)- Arak(79′ Paluchowski)

Lech: Buric- Kadar, Arajuuri, Kamiński, Kędziora- Jevtic(62′ Linetty), Tetteh, Gajos, Trałka, Lovrencic- Nielsen(74’Jóźwiak)

Żółte kartki: Udovicic – Tetteh