Niespodziewane rozstrzygnięcie w Poznaniu! Betard Sparta Wrocław – Stal Gorzów 29:49 (relacja)

6 wrz 2016, 22:43

Spektakularną porażkę ponieśli podopieczni Piotra Barona w pierwszym półfinałowym spotkaniu ze Stalą Gorzów. Mecz przerwano po 13. biegu, w związku z silnymi opadami.

Pełne niespodzianek niedzielne spotkanie zaskoczyło chyba wszystkich. Począwszy od gospodarzy, którzy od początku meczu nie potrafili znaleźć sposobu na skuteczną walkę z ekipą Stanisława Chomskiego. Już po pierwszej serii goście prowadzili 16:8, choć to odwrotny wynik typowali eksperci przed pierwszym półfinałem.

Aura nie rozpieszczała, od pierwszych minut kropił deszcz, który nasilił się w okolicach piątego wyścigu i nie ustąpił aż do końca spotkania. Wiele negatywnych komentarzy pod adresem organizatorów wyrazili kibice, którzy zgodnie twierdzili, że mecz powinien zostać przerwany dużo wcześniej. Sami zawodnicy zgodnie potwierdzili, iż tor był niebezpieczny, co zresztą widać było po ich sposobie jazdy.

“Stalowcy” jednak radzili sobie na obcym obiekcie wyśmienicie – wygrywali starty, co jest najważniejsze na poznańskim owalu, zostawiając w tyle Spartan, nieporadnych, powolnych i zagubionych.

Efektem nierównej walki była przegrana gospodarzy 29:49. Wrocławianie mają znikome szanse na odrobienie straty z tego meczu, choć już nie raz udowodnili, że jadąc “na luzie” potrafią wygrać z faworytem meczu. Kto awansuje do finału PGE Ekstraligi w tym pojedynku? Najpewniej Stal Gorzów, jednak “żółto-niebiescy” do końca muszą mieć się na baczności, aby ze spokojem oczekiwać na wieści z Winnego Grodu, kto będzie ich przeciwnikiem w finale.