PLK: Niespodziewanie Rosa Radom uległa Twardym Piernikom

Aktualizacja: 17 paź 2016, 08:37
16 paź 2016, 19:57

Rosa Radom rozegrała dzisiaj spotkanie z Twardymi Piernikami Toruń, niespodziewanie wicemistrz Polski, uległ na własnym parkiecie, przegrywając 64:86.

Rosa Radom może pochwalić się dużymi osiągnięciami w ostatnim czasie. Zwycięstwo w Superpucharze Polski, czy też udane występy na parkietach PLK, dawały wicemistrzom Polski wysoką pozycję w tabeli. Nieoczekiwana porażka w meczu z Twardymi Piernikami obnażyła niedyspozycję zespołu Wojciecha Kamińskiego, pomimo iż byli zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Goście bardzo mocno zaczęli mecz i już na samym początku zbudowali sobie przewagę, którą sukcesywnie utrzymywali, prowadząc przez niemalże 40 minut meczu. Udana seria rzutów wykonana przez Maksyma Sanduła i Jure Skificia w zaledwie kilka minut dały Piernikom prowadzenie 23:5. Radomianie nie mogli złapać odpowiedniego rytmu i sposobu na rywali, którzy z minuty na minutę łapali coraz większy wiatr w żagle, głównie dzięki seriom rzutów.

Tak słabo grającej Rosy, kibice nie widzieli już dawno, liczne faule i straty, burzyły szanse na zwycięstwo. Liderzy zespołu gospodarzy-Michał Sokołowski i Darnell Jackson bardzo szybko zdobyli po 3 faule, co spowodowało, że trener musiał wycofywać ich z gry. Nawet pomimo celnych trafień Gary’go Bella i Tyrone‘a Brazeltona, którzy zdobyli 12 punktów (na 17 oddanych rzutów), dla zespołu, skuteczność koszykarzy Rosy Radom, była bardzo mała, a na przerwę schodzili tracąc do Twardych Pierników aż 19 oczek.

Po przerwie radomianie wrócili na boisko z dużo większą determinacją, rozpoczynając 3 kwartę serią punktów (10:2), jednak doskonałe rzuty za trzy Łukasz Wiśniewskiego i Kyle‘ego Weavera, dały Piernikom bezpieczną przewagę, które dało im wysokie zwycięstwo.

W zespole z Torunia, na dużą pochwałę zasługuje gra Weavera– 16 punktów, pięć zbiórek, dwie asysty i Diduszko– 17 punktów, cztery zbiórki i trzy asysty.

Rosa Radom – Polski Cukier Toruń 64:86 (13:28, 12:15, 21:22, 18:20)

Rosa: Tyrone Brazelton 14, Gary Bell 11, Damian Jeszke 10, Darnell Jackson 8, Filip Zegzuła 6, Michał Sokołowski 5, Robert Witka 3, Maciej Bojanowski 3, Kim Adams 3, Łukasz Bonarek 1.

Polski Cukier: Bartosz Diduszko 17, Kyle Weaver 16, Łukasz Wiśniewski 12, Maksym Sanduł 11, Tomasz Śnieg 8, Jure Skific 8, Aleks Perka 7, Krzysztof Sulima 4, Obie Trotter 3, Kamil Michalski 0.