Nieudane debiuty Polaków w Turcji

Aktualizacja: 11 paź 2015, 09:50
10 paź 2015, 23:56

W sobotę Maciej Lampe i Damian Kulig zadebiutowali w lidze tureckiej. Obaj będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o tych spotkaniach. Ich drużyny musiały uznać wyższość rywali.

Trabzonspor BK z Kuligiem w składzie został rozgromiony na własnym parkiecie 80:68 przez Galatasaray Stambuł. Kulig w 23 minuty zaliczył 9 punktów (3/6 za 2, 1/1 za 3), 4 zbiórki oraz 2 bloki. Więcej od niego (po 10) rzucili u gospodarzy tylko Andrija Stipanović oraz Darius Johnson-Odom.

Besiktas Stambuł Lampego nie dał rady aktualnemu mistrzowi Pinarowi Karsiyaka Izmir. Z grupowym rywalem Stelmetu Zielona Góra w Eurolidze przegrał 79:96. Lampe w 26 minut miał 6 punktów (3/7 za 2, 0/1 za 3), 3 zbiórki i 3 asysty.

Już dziś swój pierwszy mecz w barwach Banvit BK rozegra rozgrywający reprezentacji Polski, AJ Slaughter.