Niezłe wyniki polskich lekkoatletów na początek sezonu halowego: Kołeczek szósta, Sułek trzecia, a Bednarek drugi w swoich startach na zagranicznych mityngach.

1 lut 2019, 12:32

Mityng w paryskiej hali Bercy.

Karolina KOŁECZEK (AZS UMCS Lublin) zajęła szóste miejsce w finałowym biegu na 60m ppłk podczas rozegranego w Paryżu niedzielę 27 stycznia mityngu. Polka uzyskała czas 8,26 sekundy (w eliminacjach 8,18) i do minimum PZLA na HME w Glasgow zabrakło jej 0,14. Bieg wygrała Chorwatka Andrea IVANCEVIĆ z czasem 8,07 sekundy. Kolejne szanse na jego zdobycie już podczas mityngu IAAF World Indoor Tour w Karlsruhe oraz 4 lutego w Atlas Arenie podczas Orlen Cup 2019.

Pięciobój lekkoatletyczny w Cardiff

Ciekawym wydarzeniem minionego weekendu był również lekkoatletyczny mecz pięciu reprezentacji: Wielkiej Brytanii, Czech, Francji, Hiszpanii i Polski w wielobojach.

Ze strony polskich zawodników najlepiej spisała się ubiegłoroczna brązowa medalistka mistrzostw świata juniorów, wielce utalentowana Adrianna SUŁEK, która zajęła 3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej zdobywając łącznie 4244 punkty. Najlepsza okazała się Brytyjka Niamh EMERSON (ubiegłoroczna mistrzyni świata juniorek w siedmioboju), która zgromadziła 4544 i dzięki temu uzyskała najlepszy wynik na świecie w tym sezonie. Drugie miejsce zajęła czeska zawodniczka Elišką Klučinova – 4255 pkt.

Adrianna SUŁEK w pierwszej konkurencji – biegu przez płotki na 60m, zajmowała szóste miejsce (czas 8,64 sekundy), by po udanym skoku wzwyż (1.77) przesunąć się na trzecią pozycje, której  nie oddała do końca rywalizacji. Kolejno uzyskała: w pchnięciu kulą – 12.17, w skoku w dal – 5.92 i w biegu na 800 m – 2:20.36). Dobrze również wypadły pozostałe Polki – Paulina LIGARSKA zajęła 9 miejsce z rekordem życiowym 4060 pkt, Izabela MIKOŁAJCZYK 15 lokatę z wynikiem 3839 pkt, a Wiktoria ZEZULA 20 pozycję z 2985 pkt.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły Brytyjki – 12.603 pkt. przed Czeszkami – 12.179, Polkami – 12.143 pkt, Hiszpankami 12.099 pkt. i Francuzkami 11.994 pkt.

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył z najlepszym wynikiem na świecie
Hiszpan Jorge UREÑA (halowy wicemistrz Europy), który zgromadził 6124. Najlepszy z Polaków – Rafał HORBOWICZ zajął 11 miejsce z dorobkiem 5356 pkt, tuż za nim na 12 pozycji uplasował się Rafał ABRAMOWSKI z 5327 pkt, na 14 miejscu zakończył rywalizację Jacek CHOCHOROWSKI  – 5056 pkt, a nasz najlepszy wieloboista – Paweł WIESIOŁEK nie stanął na starcie biegu na 1000 m (po sześciu konkurencjach zgromadził 4909 pkt).

Najlepsi drużynowo okazali się Czesi – 16.750 pkt, przed Francuzami – 16.685 pkt, Hiszpanami –  16.658 pkt, Brytyjczykami – 16.420 pkt i Polakami 15.739 pkt.

Mityng w Trzyńcu

Sylwester BEDNAREK zajął drugie miejsce w konkursie skoku wzwyż podczas mityngu w czeskiej miejscowości Trzyniec rozegranego 29 stycznia br. Zawodnik RKS Łódź skoczył 2,24 (w trzeciej próbie) i przegrał jedynie z Luisem Joel Castro Rivera (Portoryko), który podobnie jak Polak skoczył 2.24, ale dokonał tego w drugiej próbie. Polak nie poradził sobie z wysokością 2.27 będącą minimum PZLA na HME w Glasgow. Drugi z Polaków – Norbert KOBIELSKI  zajął jedenaste miejsce z wynikiem 2.15.

W tych samych zawodach Aleksandra NOWAKOWSKA zajęła 14 lokatę skacząc 1.75.

Kolejną szansę na zdobycie minimum polscy skoczkowie wzwyż będą mieli podczas poniedziałkowego mityngu Orlen Cup w Atlas Arenie.