Nikola Jokić zaaplikował tlen Nuggets! Potężne double-double Giannisa

25 kwi 2022, 08:28

Denver Nuggets pokonali Golden State Warriors po dramatycznej końcówce i przedłużyli swoje uczestnictwo w play-offach. Świetny mecz rozegrał Nikola Jokić, który do spółki z Monte Morrisem i Willem Burtonem nie pozwolili na sprezentowanie sweepa ekipie z Kolorado. Zapraszamy na skrót wydarzeń z NBA!

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Nikola Jokić i Will Burton przedłużają nadzieje Nuggets

Nikola Jokić poprowadził Denver Nuggets do uniknięcia eliminacji z rozgrywek posezonowych NBA. Serb rzucił 37 punktów (14/21 FG), zebrał 8 piłek z tablic oraz zanotował 6 asyst. Lider drużyny z Kolorado otrzymał spore wsparcie w postaci Monte Morrisa, który był w istotnych fragmentach imponował skutecznością zza łuku (5/7 3 PT).

W ostatnich trzech minutach starcia uaktywnił się Stephen Curry, choć jego skuteczność na przestrzeni spotkania pozostawiała wiele do życzenia. Nie pamiętam, kiedy “Chief Curry” spudłował cztery rzuty wolne w meczu. To nie do pomyślenia, gdyż przecież mamy do czynienia z najlepszym specjalistą w wykonywaniu prób z charity stripe w historii ligi.

Tak czy inaczej, udało mu się nawet dać prowadzenie gościom. Następnie Andrew Wiggins zmarnował doskonałą okazję do utrzymania skromnej zaliczki. Bohaterem Nuggets został Will Barton, autor daggera z narożnika boiska na nieco ponad osiem sekund przed końcem.

Mistrzowie NBA spuścili manto Bykom

Grayson Allen ustanowił personalny rekord kariery pod względem zdobytych punktów i celnych rzutów za trzy w jednym meczu play-offów. Dzięki świetnej postawie rezerwowego przyjezdnych, Milwaukee Bucks wręcz wgnietli w parkiet Chicago Bulls.

Na swoim niebotycznym poziomie zagrał Giannis Antetokounmpo, który zanotował linijkę: 32 punkty, 17 zbiórek oraz 7 asyst. Obrońcy tytułu na początku trzeciej kwarty osiągnęli 22 “oczka” i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku do finałowej syreny. Spotkania z powodu urazu twarzy nie dokończył zawodnik gospodarzy, Alex Caruso.

Miami Heat podcięli skrzydła Jastrzębiom

Jimmy Butler zdobył 13 ze swoich 36 punktów w drugiej odsłonie pojedynku przeciwko Atlancie Hawks i to głównie dzięki niemu goście odnieśli zwycięstwo. “Jimmy Buckets” marnie rozpoczął mecz, trafiając zaledwie jedną z siedmiu pierwszych prób z pola. Partia numer dwa to już wersja Butlera, do której jesteśmy przyzwyczajeni.

Defensywa Miami Heat zupełnie zgasiła gwiazdę Jastrzębi, Trae Younga. Rozgrywający gospodarzy zapisał na swoje konto zaledwie 9 „oczek” i 5 asyst. Dodatkowo “Ice Trae” popełnił aż 5 strat. Zespół z Florydy nic sobie nie robił z faktu, że był osłabiony brakiem kontuzjowanego Kyle’a Lowry’ego. Heat od półfinału Wschodu dzieli już tylko jeden triumf.

Pelicans wyrównali stan rywalizacji

Brandon Ingram rzucił 16 z 35 punktów drużyny podczas trzeciej kwarty widowiska i New Orleans Pelicans pokonali Phoenix Suns u siebie. Znakomity basket zaprezentował również Jonas Valanciunas, który zaliczył 26 “oczek” oraz 15 zbiórek. W ekipie Słońc widoczna gołym okiem była absencja Devina Bookera. Na około osiem minut przed upływem regulaminowego czasu gry wynik brzmiał 89:85 dla miejscowych. Jednak wtedy uskutecznili oni zryw 12-0 i mogli cieszyć się końcowym sukcesem.

Wyniki i statystyki:

Milwaukee Bucks – Chicago Bulls 119:95 (stan rywalizacji 3-1 dla Bucks)

Antetokounmpo (32pkt, 17zb, 7ast), Allen (27pkt, 10/12 FG, 6/7 3PT, 3stl), Holiday (26pkt, 7ast) – LaVine (24pkt, 13ast, 5zb), DeRozan (23pkt, 5zb), Williams (20pkt, 10zb)

Golden State Warriors – Denver Nuggets  121:126 (stan rywalizacji 3-1 dla Warriors)

Curry (33pkt, 8ast, 4stl), Thompson (32pkt), Wiggins (20pkt, 6zb) – Jokić (37pkt, 14/21 FG, 8zb, 6ast), Morris (24pkt, 5ast), Gordon (21pkt, 6zb)

Miami Heat – Atlanta Hawks 110:86 (stan rywalizacji 3-1 dla Heat)

Butler (36pkt, 10zb, 4stl) – Hunter (24pkt)

Phoenix Suns – New Orleans Pelicans 103:118 (stan rywalizacji 2-2)

Ayton (23pkt, 8zb) – Ingram (30pkt, 5ast), Valanciunas (26pkt, 15zb)