Strona główna Lekkoatletyka Oficjalna konferencja prasowa przed Mistrzostwami Świata U20 w Bydgoszczy

Oficjalna konferencja prasowa przed Mistrzostwami Świata U20 w Bydgoszczy

0
www.iaaf.org

Do ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata U20 w lekkoatletyce pozostało już tylko kilka godzin. Dziś w Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca to wydarzenie.

W centrum konferencyjnym na stadionie Zawiszy dziennikarze mieli szansę spotkać się z gwiazdami rozpoczynających się jutro Mistrzostw. Oprócz sportowców w spotkaniu wzięli ambasadorzy imprezy, sekretarz generalny IAAF oraz prezydent miasta Bydgoszczy.

Większość uwagi skupiona było oczywiście na naszych największych nadziejach na medal czyli Ewie Swobodzie i Konradzie Bukowieckim. To im dziennikarze zadawali najwięcej pytań. Przed dwoma laty jedyny medal dla Polski zdobył kulomiot Konrad Bukowiecki. W Bydgoszczy halowy rekordzista świata juniorów, który ma już doświadczenie także z seniorskich imprez, będzie walczył nie tylko o złoto, ale także o poprawienie najlepszego w historii wyniku uzyskanego przez juniora na stadionie (23.00 pchnął Nowozelandczyk Jacko Gill).

Jacko Gill był podwójnym mistrzem świata (2010 i 2012) i także moim celem jest teraz obrona tytułu, szczególnie, że mistrzostwa odbywają się w Polsce. Rekord świata też jest w mojej głowie, ale cel numer jeden to wygrana. Gdyby udało się to wszystko połączyć – byłoby naprawdę świetnie… Ale w Bydgoszczy wystartuje także Szymon Mazur i on też ma szanse na miejsce na podium. Ja będę również rzucał dyskiem, tam liczę na finał – zapowiada Konrad Bukowiecki.

Ewa Swoboda jako rekordzista świata juniorów w biegu na 60m w hali. Także jest uznawana za jedna z kandydatek do złotego krążka. Do Bydgoszczy przyjechało wiele utalentowanych sprinterek, więc rywalizacja będzie na pewno zacięta. W Bydgoszczy biega się bardzo szybko i powalczymy o życiówki – obiecała podopieczna Iwony Krupy..

Podczas konferencji nie zabrakło także podziękowań i uznania dla Bydgoskich władz i Polskiego Związku Lekkoatletycznego za zorganizowanie imprezy. Jak podkreślali delegaci IAAF, zorganizowanie takiej imprezy w pięć miesięcy to bardzo duży wyczyn.

W Bydgoszczy wystartuje ponad 1500 zawodników z całego świata. Na imprezie rangi mistrzostw świata U20 IAAF zadebiutują dwie ekipy – Libia oraz Kosowo. IAAF Mistrzostwa Świata U20 rozpoczną się w Bydgoszczy jutro – we wtorkowy poranek m.in. eliminacje pchnięcia kulą z dwójką polskich miotaczy. Zawody potrwają do niedzieli

Komentarze