Strona główna Lekkoatletyka OFICJALNIE: Stadion Śląski gospodarzem dużej imprezy międzynarodowej!

OFICJALNIE: Stadion Śląski gospodarzem dużej imprezy międzynarodowej!

0
Wizualizacja: GMP

Chorzów doczekał się pierwszej dużej międzynarodowej imprezy lekkoatletycznej na Stadionie Śląskim! Przed chwilą IAAF ogłosił za pośrednictwem Twittera, że Chorzów zorganizuje IAAF World Relays- nieoficjalne Mistrzostwa Świata w biegach sztafetowych. Polscy kibice będą mogli zobaczyć najlepsze sztafety świata już w 2021 roku.

Pierwsza edycja sztafetowych Mistrzostw Świata odbyła się w 2014 roku w Nassau (Bahamy). Sama idea stworzenia takich zawodów zrodziła się w 2011 roku.

Do tej pory oglądaliśmy cztery edycję mistrzostw. Trzykrotnie odbywały się one na Bahamach. Tegoroczne mistrzostwa odbyły się w japońskiej Jokohamie. Chorzów będzie więc pierwszym organizatorem mistrzostw na naszym kontynencie.

Dla Chorzowa to pierwsza tak duża impreza do zorganizowania. Do tej pory na Stadionie Śląskim odbywały się dwie edycję Memoriału Janusza Kusocińskiego, a także zeszłoroczny Memoriał Kamili Skolimowskiej (kolejna edycja już 14.09 także na Stadionie Śląskim!). Każda z tych imprez kończyła się organizacyjnym sukcesem. Na zeszłorocznym Memoriale Skolimowskiej na trybunach zasiadło ponad 40 tysięcy kibiców!

Dla Polski i Chorzowa możliwość zorganizowania Mistrzostw Świata w sztafetach to szczególna nobilitacja za dotychczasowe osiągnięcia w tej konkurencji. Wszak od kilku lat nasze sztafety 4×400 metrów sieją popłoch na europejskich, ale także światowych czempionatach. Żeńska sztafeta 4×400 metrów to obecne mistrzynie Europy, a także brązowe medalistki Mistrzostw Świata Londyn 2017. Nie można zapominać także o męskiej sztafecie 4×400, która to dzierży po dzień dzisiejszy halowy rekord świata i za rok będzie bronić tytułu mistrzów Świata! W 2021 roku emocje będą gwarantowane!

Komentarze