poniedziałek, 27 czerwca, 2022

Rio 2016: Ogromny pech polskiego pływaka!

Napływają do nas bardzo złe informacje z olimpijskiego basenu. W eliminacjach na dystansie 200 metrów stylem motylkowym, dość przeciętnie spisał się Jan Świtkowski. 22-letni Polak w swojej serii zajął 6. miejsce, a do awansu do półfinału zabrakło mu tylko 0,01 sekundy! 

Płynący na 5. torze Polak, bardzo dobrze rozpoczął swoją rywalizację, ale po pierwszej długości basenu zajmował miejsce w połowie stawki. Dużo lepiej poszła mu druga długość basenu, którą zakończył na bardzo dobrym 3. miejscu. Kolejna długość po raz kolejny poszła dość przeciętnie, a Polak tracił bardzo dużo dystansu do swoich rywali. Bardzo słaby nawrót i strata kilku kolejnych metrów, nie pozwoliła 22-letniemu Polakowi powalczyć o lepszy rezultat. Stoper zatrzymał się na czasie 1:56,73 minuty.

Gołym okiem było widać, że polski zawodnik nie jest w optymalnej formie, ale o braku awansu do półfinału zadecydował ogromny pech, gdyż zabrakło tylko 0,01 sekundy. Przypomnijmy, że Świtkowski jest aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata na tym dystansie, a także wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski. Trenerem Polaka jest jego ojciec – Andrzej Świtkowski.

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA