Olek Balcerowski znów zagrał w Lidze Letniej NBA. Poprawił swoje liczby

10 lip 2023, 14:36

Zespół Boston Celtics zaprosił na lipcowy obóz Aleksandra Balcerowskiego. W miniony weekend 21-letni koszykarz dostał drugą szansę na zaprezentowanie się z bliska amerykańskim kibicom. Polak rozegrał 22 minuty w spotkaniu z Washington Wizards, które odbyło się w ramach Ligi Letniej NBA.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

NBA. Balcerowski dostał już dwie szanse od Boston Celtics

Aleksander Balcerowski zadebiutował w drużynie Boston Celtics w meczu z Miami Heat. Drużyna Polaka przegrała tamto starcie 88:99. Wówczas “Szpaku” spędził na parkiecie 21 minut i zdobył osiem punktów. Teraz udało mu się drugi raz zameldować na parkietach NBA. Tym razem w starciu w meczu z Washington Wizards.

W drugim meczu dla na amerykańskich parkietach Balcerowski spisał się lepiej. Polakowi udało się poprawić swój dorobek, gdyż teraz zdobył 11 punktów, zaliczył 4 zbiórki i dołożył do tego jeszcze 2 asysty. Polak na parkiecie spędził 22 minuty.

Ponadto w pierwszej kwarcie reprezentant Polski trafił “trójkę” w niezwykle efektowny sposób. Dzięki temu jego drużyna wyszła na prowadzenie, a wspaniałą akcję klub udostępnił w swoich mediach społecznościowych. Dobra gra 21-latka nie dała jednak zwycięstwa jego drużynie. Ostatecznie to ekipa Washinghton Wizards wygrała 103:98.

Los Angeles Lakers (13 lipca) i New York Knicks (15 lipca). Dobre występy w Lidze Letniej mogą sprawić, że Balcerowski na stałe zostanie zaproszony do NBA. W poprzednim sezonie Polak występował w hiszpańskim zespole Dreamland Gran Canaria.