Orlen Cup Łódź: Bardzo dobre wyniki Polaków w finałowych biegach na 60 metrów przez płotki!

4 lut 2019, 19:17

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Biało-Czerwoni podczas finałowych biegów na 60 metrów przez płotki. Na podium stawali: Damian Czykier, Dawid Żebrowski oraz Klaudia Siciarz.

Finałowy bieg na 60 m przez płotki mężczyzn wygrał Hiszpan, Orlando Ortega z czasem 7,56 s, co jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. Na podium znalazło się dwóch Polaków. Damian Czykier z wynikiem 7,76 s zajął 2. miejsce, zaś Dawidowi Żebrowskiemu rezultat 7,79 s pozwolił uplasować się na 3. pozycji. Tuż za podium znalazł Artur Noga (7,81 s), a stawkę finalistów zamknął Dominik Staśkiewicz z czasem 7,94 s.

Wśród kobiet zwyciężyła druga w eliminacjach Amerykanka, Evonne Britton z czasem 8,04 s. Drugą pozycję zajęła Klaudia Siciarz. Wynik 8,06 s dał jej miejsce na podium i minimum na Halowe Mistrzostwa Europy. Podium uzupełniła najlepsza w półfinałach Ukrainka, Hanna Plotitsyna (8,09 s).