Orlen Cup Łódź: Trzech polskich płotkarzy z minimami na Halowe Mistrzostwa Europy!

4 lut 2019, 18:02

Świetnie rozpoczął się tegoroczny Orlen Cup w Łodzi dla naszych zawodników. W eliminacjach biegu na 60 metrów przez płotki Damian Czykier, Artur Noga oraz Dawid Żebrowski uzyskali czasy lepsze od wskaźnika PZLA na Halowe Mistrzostwa Europy w Glasgow!

Już w pierwszym biegu eliminacyjnym mogliśmy cieszyć się ze świetnych rezultatów polskich płotkarzy. Pierwszą serię w niemal bezbłędnym stylu wygrał Damian Czykier. Wyrównując swój najlepszy wynik w tym sezonie 7,70 sekundy, potwierdził minimum na Halowe Mistrzostwa Europy w Glasgow. Podobnie uczynił również drugi Artur Noga, który bardzo dobrze wystartował i ostatecznie przeciął linię mety w czasie 7,77 sekundy.

W drugim biegu najlepszy był faworyt dzisiejszych zawodów Orlando Ortega, który pobiegł 7,65 sekundy. Drugi był Dawid Żebrowski. który podobnie jak Noga bardzo dobrze wyszedł z bloków startowych. Wyświetlony czas na tablicy 7,81 sekundy oznaczał, że również 22-letni zawodnik uzyskał wynik lepszy od wskaźnika PZLA na europejski czempionat w Glasgow.

W biegach eliminacyjnych kobiet, w pierwszej serii zwyciężyła 17-letnia Pia Skrzyszowska, która podobnie jak jej starsi koledzy świetnie wyszła z bloków startowych i do samego końca walczyła o zwycięstwo. Ostatecznie na ostatnich metrach pokonała swoje rywalki, uzyskując wspaniały czas 8,14 sekundy (nowy rekord życiowy), który jest tylko od 0,02 sekundy gorszy od minimum na Halowe Mistrzostwa Europy. 0,01 sekundy za nią była Klaudia Siciarz, która w finale podobnie jak Pia powalczy o minimum na Glasgow.

W drugiej serii eliminacyjnej najszybsza była Hanna Plotitsyna z bardzo dobrym czasem 8,03 sekundy. Trzecie miejsce z awansem do finału zajęła Urszula Bhebhe z wynikiem 8,37 sekundy.