Orlen Cup Łódź: Trzecie miejsce Olszewskiego z rekordem sezonu!

4 lut 2019, 19:38

Remigiusz Olszewski najszybszym Polakiem w finale biegu na dystansie 60 metrów podczas Orlen Cup w Łodzi. Polski sprinter przeciął linię mety w czasie 6,64 sekundy (rekord sezonu). Zwycięzcą został Amerykanin Mike Rodgers – 6,55 sekundy.

Dla Olszewskiego świetnie ułożyły się dzisiejsze zawody. W eliminacjach uzyskał 6,68 sekundy, potwierdzając minimum na Halowe Mistrzostwa Europy, a w finale pobiegł jeszcze lepiej, świetnie pokonując cały dystans w czasie 6,64 sekundy, uzyskując najlepszy wynik w tym sezonie halowym.

Szóste miejsce zajął Dominik Kopeć, który miał najsłabszą reakcję startową. Na dystansie udało mu się nadrobić trochę strat do rywali i uzyskać czas 6,73 sekundy. Siódmy był Przemysław Słowikowski z czasem 6,74 sekundy.

Zwycięzcą biegu został Mike Rodgers (USA) z bardzo dobrym czasem 6,55 sekundy. Tuż za nim zawody skończył jego rodak Bryce Robinson z czasem 6,61 sekundy.