Orlen Cup Łódź: Wygrana ex-aequo Liska i Wojciechowskiego w tyczce!

4 lut 2019, 20:15

Świetnie zakończył się ostatni rozgrywany dzisiaj konkurs. Trójka Polaków zakończyło dzisiejsze zawody na podium! Wygraną odnieśli Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski, którzy skoczyli 5.80 metrów pokonując wcześniejsze wysokości bez zrzutek. Trzecie miejsce zajął wracający do formy Robert Sobera, który dziś uzyskał najlepszy wynik sezonu 5.70 metrów!

Od początku konkursu nasi reprezentanci pokazywali, że są w świetnej dyspozycji, mimo iż to dopiero początek sezonu halowego! Piotr Lisek w pierwszych próbach pokonał 5.40, 5.60, 5.70 i 5.80 metrów. Dopiero 5.90 metrów sprawiło problem, ponieważ Piotr nie przeskoczył tyczki zawieszonej na tej wysokości.

Paweł Wojciechowski w pierwszych próbach pokonał 5.50, 5.70 i 5.80 metrów i tak samo jak Lisek poległ przy próbach na wysokości 5.90 metrów. Przejście przez wszystkie wysokości bezbłędnie dało naszym zawodnikom pierwsze miejsce ex-aequo. Warto odnotować także, że Paweł Wojciechowski dzisiejszą wysokością wypełnił minimum na Halowe Mistrzostwa Europy, a Piotr Lisek potwierdza wypełnienie minimum.

Trzecim reprezentantem, który zbliża się do wyjazdu do Glasgow jest Robert Sobera. Dziś zawodnik KS AZS-AWF Wrocław pokonał poprzeczkę wiszącą na wysokości 5.70 metrów i uplasował się na trzeciej pozycji Orlen Cup. Minimum na Halowe Mistrzostwa Europy wyznaczone przez Polski Związek Lekkiej Atletyki wynosi 5.78 metrów.