Orlen Cup: Polacy z minimami na Belgrad!

Aktualizacja: 3 mar 2017, 14:45
16 lut 2017, 19:43

Tegoroczne zawody Orlen Cup (wcześniej znane jako Pedro’s Cup), które po raz kolejny odbyły się w łódzkiej Atlas Areny. Były one bardzo udane dla Polaków, którzy uzyskiwali swoje najlepsze wyniki w tym sezonie, a kilku z nich uzyskało minimum na Halowe Mistrzostwa Europy w Belgradzie.

Bardzo dobrze spisała się Karolina Kołeczek, która czasem 8,11 sekundy uzyskanym w eliminacjach biegu na 60 metrów przez płotki, wypełniła minimum na Halowe Mistrzostwa Europy. W finale zajęła 5. miejsce z czasem 8,15 sekundy, potwierdzając swoją dobrą dyspozycję. Na tym samym dystansie w męskim gronie minimum uzyskał Damian Czykier, który w finale pobiegł 7,71 sekundy, zajmując 3. miejsce (w eliminacjach 7,80 sekundy).

W pchnięciu kulą po raz kolejny świetną formę potwierdził Konrad Bukowiecki. 19-latek był najlepszy w konkursie pchnięcia kulą, uzyskując w pierwszej próbie 20,73 metra. 3. miejsce w tym konkursie zajął Michał Haratyk – 20,08 metra.

W biegu na 60 metrów najlepsza okazała się 19-letnia Ewa Swoboda. Polka w eliminacjach zajęła 2. miejsce, wbiegając na metę w czasie 7,28 sekundy. W finale po świetnym wyjściu z bloków, Swoboda uzyskała 7,20 sekundy, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie.