ORLEN Liga: Wyrównane spotkanie w Łodzi!

23 lut 2015, 20:34

W ostatnim meczu przedostatniej kolejki ORLEN Ligi ekipa Budowlanych Łódź zmierzyła się we własnej hali z zespołem z Dąbrowy Górniczej. Mimo, iż obydwa kluby znajdują się na sąsiadujących w miejscach w tabeli, to i tak dzisiejsze spotkanie nie mogło wiele zmienić, bowiem dąbrowianki wyprzedzają rywalki aż 7 punktów!

Na początku spotkania ekipa gości szybko wyszła na prowadzenie. Na drugiej przerwie technicznej wygrywały już 16:10. Gospodynie do końca seta nie mogły przebić się przez blok zagłębianek i przegrały 15:25. W drugiej partii łodzianki w końcu obudziły się i nawiązały z rywalkami wyrównaną walkę. Od stanu 10:10 zaczęły nawet wychodzić na prowadzenie. Siatkarki MKS-u jednak doprowadziły do remisu 20:20 i ostatecznie triumfowały w kolejnej partii 25:23. Trzecia partia upłynęła w całości pod znakiem wyrównanej walki punkt za punkt. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały łodzianki, które przedłużyły swoją szansę na wygraną w tym meczu. Podobny przebieg miała czwarta partia, która ponownie padła łupem gospodyń. W tie-breaku również zawodniczki grały punkt za punkt. Dopiero w końcówce łodzianki ruszyły z impetem do walki i wygrały piątą partię 15:12, a cały mecz 3:2.

Budowlani Łódź – Tauron Banimex MKS Dabrowa Górnicza 3:2 (15:25, 23:25, 26:24, 25:23, 15:12)