Orlen Liga: Trzecie z rzędu zwycięstwo MKS-u!

20 gru 2014, 16:53

Po środowym awansie do ćwierćfinału Pucharu CEV MKS Dąbrowa Górnicza zmierzył się na wyjeździe z PGNIG Naftą Piła. Dąbrowianki zgodnie z oczekiwaniami pokonały gładko rywalki 3:0.

Pierwszy set lepiej rozpoczęły gospodynie. Prowadziły do pierwszej przerwy technicznej, jednak wtedy siatkarki MKS-u przełamały się i szybko odskoczyły rywalkom na kilka punktów. Od tej pory dąbrowianki niezmiennie królowały na boisku aż do końca seta, którego wygrały ostatecznie 25:18.

Mimo minimalnej przewagi na początku drugiej partii, pilanki szybko straciły swój rytm gry. Miały spore problemy z obroną piłek, a także ze skończeniem ataku. Drużyna przyjezdna bezlitośnie to wykorzystywała i konsekwentnie powiększała swoją przewagę. W tej partii dąbrowianki pozwoliły gospodyniom na zdobycie jedynie szesnastu punktów.

Drużyna Nafty rozpoczęła trzeciego seta podobnie jak pierwszego – od minimalnej przewagi. Jednak po chwili dąbrowianki zdobyły pięć punktów z rzędu i to one wyszły na prowadzenie. W dalszej części seta drużyna przyjezdna zaczęła popełniać błędy, a pilanki szybko doprowadziły do remisu. W końcówce partii siatkarki MKS-u wróciły do dawnej dyspozycji i doprowadziły seta do końca wygrywając 25:21, a w całym meczu 3:0.

MVP: Katarzyna Konieczna

PGNiG Nafta Piła – Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (18:25, 16:25, 21:25)

Nafta: Milović, Jarmoc, Wawrzyniak, Raczyńska, Krawulska, Nadziałek, Pauliukouskaya (libero) oraz Skorupka, Sobczak, Wilczyńska, Konieczna.

MKS: Kaliszuk, Konieczna, Dziękiewicz, Mancuso, Cemberci, Sobolska, Urban (libero) oraz Strasz (libero), Liniarska.