Orlen Wisła Płock pokonała FC Barcelonę!

6 gru 2014, 20:28

Płocczanie pokonali dziś lidera swojej grupy – FC Barcelonę!!! Mecz zakończył się wynikiem 34:31!

Wicemistrzowie Polski po wspaniałym meczu pewnie pokonali faworyzowaną FC Barcelonę 34:31. To pierwsza porażka mistrzów Hiszpanii w tym sezonie EHF Champions League!

Mecz dobrze rozpoczęli Wiślacy, którzy grali agresywnie w obronie. Po 6 minutach Wisła prowadziła 4:1. W bramce bardzo dobre zawody rozgrywał Marcin Wichary, który swoimi dobrymi interwencjami porywał publiczność, a ta skandowała jego nazwisko.

W 15. minucie Wiślacy prowadzili już 11:5. Barcelona grała spokojnie i nie potrafiła się przebić przez dobrze grająca defensywę Płocczan. Na przerwę Nafciarze schodzili z przewagą 2. bramek. Na tablicy widniał wynik 17:15.

Drugą połowę Wisła rozpoczęła w osłabieniu, a Barcelona doprowadziła do remisu. Ale Wichary swoimi interwencjami dał sygnał do ataku i 10 minut przed końcem na tablicy pojawił się wynik 30:25. Ostatecznie Wiślacy wygrali 34:31!

Orlen Wisła Płock – Barcelona 34:31 (17:15)