OrlenLiga: Impel Wrocław w półfinale!

27 mar 2015, 19:24

Impel Wrocław pokonał 3:0 BKS Aluprof Bielsko-Biała w trzecim meczu 1 rundy play-off. Tym samym wrocławianki wygrały całą serię 2-1 i zapewniły sobie awans do półfinału OrlenLigi, w którym zmierzą się z mistrzyniami Polski-Chemikiem Police.

Pierwszy set to absolutna dominacja wrocławianek. Przeważały w każdym elemencie rzemiosła siatkarskiego, rozgramiając zawodniczki z Bielsko-Białej aż 25:12!

Druga partia była już bardziej wyrównana. Na pierwszej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 8:6 i pewnie utrzymywały przewagę przez resztę seta (12:10) (14:11). Świetnie w ataku prezentowała się Mira Topic (14pkt), która była nie do zatrzymania przez blok przyjezdnych. Drużyna z Bielska mimo to się nie poddawała, ale udane bloki Joanny Kaczor zakończył seta 25:19.

Trzecie odsłona była zdecydowanie najbardziej zacięta. Do pierwszej przerwy technicznej żadna z drużyn nie wypracowała większej przewagi. Dopiero od stanu 9:9 to wrocławianki zdobyły pięć punktów z rzędu (14:9) co pozwoliło im w spokoju kontrolować drugą część seta. Ostatecznie gospodynie wygrały partię 25:19 i mimo porażki w pierwszym meczu mogły cieszyć się z upragnionego awansu.

Impel Wrocław – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:12, 25:19, 25:19)