Strona główna Lekkoatletyka Ostrawa: Fantastyczny wynik Haratyka!

Ostrawa: Fantastyczny wynik Haratyka!

0
Copernicus Cup, Toruń 15.02.2018 r.

Michał Haratyk przechodzi do historii polskiego i europejskiego pchnięcia kulą. Podczas zawodów w czeskiej Ostrawie w najlepszej próbie uzyskał 22,08 metra, ustanawiając absolutny rekord Polski oraz umacniając się na pozycji lidera europejskich tabel. 

Kosmiczna forma Michała Haratyka miała swoją kumulację właśnie podczas dzisiejszych zawodów w Ostrawie. Polak miał w tym konkursie tylko dwie udane próby. Pierwsza z nich w drugiej serii wyniosła 21,82 metra, ale to co się stało w trzeciej przerosło nasze wszelkie oczekiwania.

Wynik 22,08 metra w pchnięciu, które nie było wykonane perfekcyjnie w kwestii techniki (co oznacza, że Haratyk ma ogromne rezerwy), absolutny rekord Polski, drugi najlepszy wynik XXI wieku w Europie (za 22,20 metra Storla) oraz umocnienie na pozycji lidera europejskich tabel.

Dobra informacja napłynęła do nas również z bieżni, gdzie kobiety biegały 3000 metrów z przeszkodami. 11. miejsce zajęła Katarzyna Kowalska z wynikiem 9:43,38 minuty. 15. była Matylda Kowal z czasem 9:47.65. Obydwa wyniki są lepsze od wskaźnika PZLA na Mistrzostwa Europy w Berlinie.

Komentarze