Ostrawa: zwycięstwo i kapitalny wynik Sofii Ennoui!

14 lut 2019, 13:47

Podczas Halowego Mityngu Czech Indoor Gala w Ostrawie ze świetnej strony pokazała się Wicemistrzyni Europy, Sofia Ennoui. Polka zwyciężyła w biegu na 1500 metrów, bijąc przy tym rekord życiowy (4.05.22).

Bieg na 1500 metrów w bardzo szybkim tempie aż do ostatniej prostej prowadziła Czeszka, Simona Vrzalova. Piorunującym finiszem popisała się jednak Sofia Ennoui, która z czasem 4.05.22 poprawiła rekord życiowy i wygrała bieg. Polka awansowała na trzecie miejsce w światowych listach sezonu i na drugie wśród najszybszych zawodniczek w Europie. Na piątej 5. pozycji uplasowała się Renata Pliś z wynikiem 4.11.36, co jest lepszym rezultatem niż wskaźnik na Halowe Mistrzostwa Europy.

W finale biegu na 60 metrów Remigiusz Olszewski zajął 3. pozycję z czasem 6.70. Najlepsza okazała się para Amerykanów, Mike Rodgers (6.56) i Bryce Robinson (6.69). Przemysław Kozłowski zajął 7. miejsce (6.85).

W biegu na 300 metrów najlepszy wynik na świecie osiągnął Pavel Maslak (32.79). Czech wyprzedził jedynie Rafała Omelkę, którego wynik 33.32 jest najlepszym rezultatem w Polsce w bieżącym roku.

Na tym samym dystansie u kobiet zwyciężyła Łotyszka Gunta Vaičule (37.44), trójka Polek kończyła bieg w kolejności Patrycja Wyciszkiewicz (38.29, 4 miejsce), Karolina Łozowska (38.98, rekord życiowy) i Natalia Węglarz (39.29).

W konkursie pchnięcia kulą Jakub Szyszkowski zajął 5. miejsce. Polakowi do granicy 20 metrów zabrakło zaledwie 7 centymetrów. Konrad Bukowiecki odnotował trzy próby nieważne. Zwyciężył reprezentant Luksemburgu, Bob Bertemes (20.50).