Strona główna Lekkoatletyka Paavo Nurmi Games: Dobre rezultaty młociarek!

Paavo Nurmi Games: Dobre rezultaty młociarek!

0
foto: www.iaaf.org

W prestiżowym memoriale na cześć legendarnego Fińskiego lekkoatlety, jakim był Paavo Nurmi, występują światowe gwiazdy tego sportu. Na starcie mieliśmy dziś okazję zobaczyć najlepsze Polskie młociarki- Anitę Włodarczyk, Joannę Fiodorow, oraz Malwinę Kopron.

Konkurs od początku przebiegał pod dyktando rekordzistki Świata. Anita Włodarczyk w najlepszej próbie posłała młot na odległość 75.61 metrów, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. O formę naszej mistrzyni nie mamy się co martwić, sezon jest bardzo długo, a szczyt dyspozycji ma nadejść na przełomie września i października w czasie Mistrzostw Świata w Katarze.

Drugie miejsce w konkursie zajęła Joanna Fiodorow, która rzutem z trzeciej kolejki na odległość 74.71 metrów także ustanowiła najlepszy wynik tego sezonu. U Fiodorow ten rzut jest o tyle imponujący, że jest to jej drugi najdalszy rzut w karierze. Cieszy więc fakt, że przygotowanie do sezonu przebiegło po myśli Fiodorow, i że ze startu na start mlot będzie latał jeszcze dalej.

Nieco gorzej wypadła dziś Malwina Kopron. Zawodniczka AZS UMCS Lublin miała tylko jedną mierzoną próbę na odległość 70.06 metrów, co dało jej 8. miejsce w dzisiejszych zawodach.

Komentarze