Paavo Nurmi Games: Wygrana Nowickiego, Fajdek drugi!

5 cze 2018, 21:20

We wtorkowe popołudnie odbył się kolejny już memoriał imienia wybitnego biegacza z Finlandii- Paavo Nurmiego. Główną atrakcją dzisiejszego dnia był konkurs rzutu oszczepem mężczyzn, gdyż organizator za rzut na odległość dalszą niż wynosi rekord Finlandii przewidział nagrodę w postaci jednej z wysp w archipelagu Turku! Dla nas najważniejsze jest zwycięstwo Wojtka Nowickiego przed Pawłem Fajdkiem.

Wojtek dzisiejszego dnia był w najlepszej dyspozycji w tym roku. Rzutem na odległość 79.41 metrów uzyskał najlepszy wynik sezonu, przy okazji wygrywając zawody. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Fajdek z wynikiem 78.86 metrów. Obu Panów będziemy mieli okazję podziwiać już w najbliższy piątek na Stadionie Śląskim w Chorzowie podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego.

We wspomnianym na wstępie konkursie rzutu oszczepem mężczyzn doszło do niespodzianki. Estończyk Magnus Kirt pokonał tercet Niemców, którzy w tym sezonie uzyskiwali już rezultaty grubo ponad 91 metrów i z wynikiem 88.73 metrów wygrał zawody, ustanawiając nowy rekord Estonii. Marcin Krukowski zajął w dzisiejszym starcie 6. miejsce z wynikiem 81.32 metrów. Warto dodać, że zwycięzca nawet nie zbliżył się do rekordu Finlandii (93.09 metrów), a co za tym idzie, nie wygrał wyspy.

Bieg na 100 metrów przez płotki, na czwartym miejscu zakończyła Karolina Kołeczek z czasem 13.29 sekund. Na ostatnim ósmym miejscu uplasowała się Klaudia Siciarz z rezultatem 13.61 sekund.

W biegu na 1500 metrów mężczyzn Michał Rozmys z czasem 3:39.76 zameldował się na mecie na piątej pozycji. Michałowi zabrakło 0.76 sekundy do wypełnienia minimum na Mistrzostwa Europy w tej konkurencji (ma już minimum w biegu na 800 metrów).

Siódme miejsce w biegu na 3000 metrów z przeszkodami zajął Krystian Zalewski, który uzyskał czas 8:32.39. Dla Krystiana był to dopiero drugi start w sezonie i mimo, że zabrakło 2.39 sekund do wypełnienia minimum na Mistrzostwa Europy, możemy być spokojni, że w następnych startach padnie ono jego łupem.

Bieg na 3000 metrów kobiet z nowym rekordem życiowym wynoszącym od dzisiaj 9:00.46 ukończyła na 7. miejscu Paulina Kaczyńska.

W skoku o tyczce kobiet mieliśmy okazję obejrzeć Justynę Śmietankę, która wynikiem 4.25 metrów zajęła czwarte miejsce w dzisiejszych zawodach.

W trójskoku wystartowała nasza najlepsza zawodniczka ostatnich lat w tej konkurencji- Anna Jagaciak-Michalska. Ania skoczyła dzisiaj 13.48 metrów co pozwoliło jej zająć 5. miejsce dzisiejszego dnia.

W biegu na 200 metrów kobiet Anna Kiełbasińska z wynikiem 23.97 sekund zajęła 4. miejsce.

W rzucie dyskiem kobiet wystąpiła Daria Zabawska, która rzuciła 51.70 metrów i zajęła 10. miejsce w konkursie.