Strona główna Lekkoatletyka Paavo Nurmi Games: Wyniki Polaków!

Paavo Nurmi Games: Wyniki Polaków!

0
Halowe Mistrzostwa Polski Toruń 16-17.02.2019 r. FOT. Adam Kowalski

W poprzednich dzisiejszych artykułach pisaliśmy o poczynaniach naszych młociarek i dyskoboli. Spieszymy z informacjami o występach innych naszych reprezentantów w Turku. Na starcie pojawili się Paulina Guba, Klaudia Kardasz, Marcin Krukowski, Renata Pliś, oraz Tomasz Jaszczuk.

Jaki pierwszy wystartował i zakończył swój występ Tomasz Jaszczuk. Nasz skoczek w dal zaliczył przyzwoity występ, notując najdalszy skok na odległość 7.72 metrów. Ostatecznie Jaszczuk zajął 3. miejsce w konkursie.

Chwilę po Jaszczuku na stadionie w Turku mieliśmy okazję zobaczyć nasze czołowe kulomiotki. Poziom konkursu był na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy fakt, że Kardasz pchnęła 17.70 metrów i nie weszła nawet do finałowej ósemki. Ostatecznie uplasowała się na 9. miejscu. Paulina Guba przez cały czas trwania konkurencji nie mogła się wstrzelić w konkurs. Ostatecznie najdalej posłała kule na odległość 17.97 metrów, zajmując ostatecznie 7. miejsce.

W biegu na 1500 metrów kobiet na starcie zobaczyliśmy Renatę Pliś. Zakończyła ona bieg na 7. miejscu z czasem 4:10.78.

W konkursie rzutu oszczepem mężczyzn wystąpił Marcin Krukowski. Zaliczył on jedynie dwie próby w konkursie, ostatecznie kończąc zawody z wynikiem 81.65 metrów, zajmując 7. miejsce.

Komentarze