Padwa: Dobry bieg Rozmysa i trzecie miejsce w stawce

3 wrz 2018, 13:18

Mityng w Padwie na pewno dobrze zapamięta świetnie prezentujący się w tym sezonie Michał Rozmys. Czwarty zawodnik Mistrzostw Europy w Berlinie (na 800 metrów), we Włoszech pobiegł 1500 i uzyskał drugi czas w karierze, stając przy tym na trzecim stopniu podium (3:37,08 minuty).

Świetnie ten sezon zapamięta na pewno Michał Rozmys. Podopieczny trenera Kostrzeby nie zdobył medalu na Mistrzostwach Europy w Berlinie (był czwarty), ale zdobył serca polskich kibiców walką i uśmiechem. Ma dopiero 23 lata więc przed nim jeszcze wielka kariera.

Mimo tego ciągle obywa się na międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych. Wczoraj wystartował w Padwie na dystansie 1500 metrów i pokazał, że dystans prawie 2x dłuższy niż ten “koronny” (czyli 800 metrów) jest również mu nie straszny. Na mecie uległ tylko Kenijczykowi Sogetowi i Australijczykowi Williamszowi, ale osiągnięty czas 3:37,08 minuty jest jego drugim w karierze.