Strona główna Lekkoatletyka Paralekkoatletyczne ME: Polacy zdominowali imprezę i okazali się bezkonkurencyjni w klasyfikacji medalowej!

Paralekkoatletyczne ME: Polacy zdominowali imprezę i okazali się bezkonkurencyjni w klasyfikacji medalowej!

0
Wizualizacja: GMP

61 medali w tym aż 26 złotych zdobyli Polscy paralekkoatleci podczas zakończonych w niedzielę Mistrzostw Europy w Berlinie. Nasi sportowcy znokautowali konkurencję i bezapelacyjnie wygrali klasyfikację medalową.

Niedawno świętowaliśmy wielkie sukcesy naszych lekkoatletów podczas Mistrzostw Europy w Berlinie. Biało-Czerwoni zdobyli wówczas 12 medali, co dało nam drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Później przyszedł czas na paralekkoatletów, którzy również rywalizowali w Berlinie i zaprezentowali się wybornie.

Nasi reprezentanci od początku mistrzostw spisywali się kapitalnie i zdobywali medal za medalem. Podczas ostatniego dnia imprezy pięciu Polaków zawiesiło cenne medale na szyi. Taki obrót sprawy sprawił, że Biało-Czerwoni wygrali klasyfikację medalową.

Polscy paralekkoatleci zdobyli łącznie aż 61 medali. Na ten dorobek złożyło się 26 złotych, 15 srebrnych i 20 brązowych krążków. Nasi sportowcy zdeklasowali konkurencję. Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej zdobyła Wielka Brytania (50 medali), zaś trzecie Ukraina (49 medali).

W Berlinie brało udział blisko 600 sportowców z 40 krajów. W przyszłym roku w Dubaju odbędą się Mistrzostwa Świata, zaś później nas atleci polecą do Tokio na paraolimpiadę.

Komentarze