Patryk Dudek Indywidualnym Mistrzem Polski 2016! (relacja)

Aktualizacja: 2 lip 2016, 21:01
2 lip 2016, 00:34

Zielonogórzanin, Patryk Dudek zwyciężył w finale IMP na torze w Lesznie. “Duzers” nie przegrał żadnego wyścigu! Podium uzupełnili Piotr Pawlicki i Maciej Janowski.

Początek zawodów należał do zawodników, którzy startowali z pierwszego pola. Na osiem wyścigów, zawodnicy w czerwonym kasku wygrywali cztery biegi, a dwa razy przyjeżdżali na drugim miejscu. Sporym zaskoczeniem była postawa Roberta Miśkowiaka, który robił co chciał ze swoimi rywalami. Jeszcze lepiej od niego jechał Patryk Dudek, który bardzo pewnie wygrywał starty i przyjeżdżał pół prostej przed innymi zawodnikami.

Sporym zaskoczeniem była postawa Grzegorza Zengoty. Popularny “Zengi” był uważany za jednym z faworytów do złotego medalu, jednak te zawody mu nie wyszły i ostatecznie zakończył je w środku stawki.

W piątym biegu zobaczyliśmy bardzo groźnie wyglądający upadek Piotra Pawlickiego. Zawodnik leszczyńskich “Byków” był na prowadzeniu, ale na wyjściu z pierwszego łuku, maszyny nie opanował jego starszy brat – Przemek i spowodował upadek “Pitera”. Kibice mieli spore pretensje do popularnego “Przema”. Zawodnik Stali Gorzów został słusznie wykluczony z powtórki, w której bezapelacyjnie wygrał wcześniej wspomniany Piotr.

Po trzech seriach startów na czele widniał Patryk Dudek, który z kompletem punktów pewnie prowadził. Tuż za nim był jego klubowy kolega – Krystian Pieszczek oraz wspomniany wcześniej Miśkowiak i “gospodarz” leszczyńskiego toru – Piotr Pawlicki.

Z biegu na bieg, “wykruszało się” coraz więcej zawodników, którzy mogliby powalczyć w barażu o finał IMP. Najlepiej wyszedł na tym Maciej Janowski, który w końcowej części rundy zasadniczej zdobył łącznie “pięć” oczek i to on jako ostatni awansował do barażu, w którym spotkał się z Miśkowiakiem, Piotrem Pawlickim i Zmarzlikiem.

W przedostatnim biegu tego dnia działo się bardzo dużo. W pierwszej odsłonie pewnie prowadził Pawlicki przed Miśkowiakiem. Za nimi trwała zażarta walka o trzecie miejsce. Na jednym z łuków zbyt ostro pod łokieć Janowskiego wjechał Zmarzlika, co spowodowało upadek tego pierwszego. Z powtórki został wykluczony junior Stali Gorzów.

W wielkim finale bezkonkurencyjny był Patryk Dudek. Tuż za nim znalazł się Pawlicki i obrońca tytułu – Maciej Janowski.

Wyniki:
1. Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) – (3,3,3,3,3) 15+1. miejsce w finale
2. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) – (3,3,2,1,2) 11+2. miejsce w finale
3. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – (3,0,2,2,1) 10+3. miejsce w finale
4. Krystian Pieszczek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) – (2,3,3,2,2) 12+4. miejsce w finale