Paweł Fajdek podzielił polskich kibiców. Teraz głos zabrał jego ojciec

10 sty 2023, 18:32

Paweł Fajdek to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych polskich lekkoatletów w historii. W 2022 roku zdobył już piąty tytuł mistrza świata w rzucie młotem. Pomimo swojego sukcesu nie znalazł on uznania wśród osób biorących udział w 88. plebiscycie “Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski. Zawodnik nie krył swojego rozczarowania. Podobnie jak jego ojciec.

Paweł Fajdek podpadł kibicom. W jego obronie stanął ojciec

Dziewiąte miejsce. Tylko na tyle, zdaniem kibiców biorących udział w plebiscycie “Przeglądu Sportowego” na najlepszego polskiego sportowca 2022 roku, zasłużył Paweł Fajdek. Pomimo, że w minionych dwunastu miesiącach lekkoatleta zdołał zdobyć piąty tytuł mistrza globu w rzucie młotem, nie podbił on serc kibiców, którzy o 33-latku po prostu zapomnieli.

Podczas gali, na której wręczane były nagrody, Paweł Fajdek postanowił bardzo krytycznie odnieść się do wyników plebiscytu. Stwierdził nawet, że powinien przestać wygrywać, jeśli chce być w nim wyżej. Ponadto zdradził, że w jego opinii lepsza w 2022 roku była od niego tylko Iga Świątek.

Może ja przestanę wygrywać, bo im więcej mam tytułów, tym niżej spadam w tym plebiscycie. Bawcie się dobrze, na pewno lepiej niż ja – powiedział Fajdek.

Słowa 33-latka podzieliły kibiców i dziennikarzy. Wiele osób usprawiedliwiło zachowanie pięciokrotnego mistrza świata. Inni okazali zdecydowanie mniej wyrozumiałości i krytykowali lekkoatletę. Teraz głos zabrał jego ojciec. W rozmowie z portalem “naTemat.pl” Waldemar Fajdek stanął w obronie syna.

Powiedział prawdę. Im więcej zdobywa dla Polski, to, zamiast iść do przodu, idzie do tyłu. Tyle wyrzeczeń przez cały rok. 300 dni poza domem, rodziną, dzieckiem. Ciężka praca. I taka zapłata? – powiedział ojciec lekkoatlety.

 Nic się w tym kraju nie zmienia. Jeszcze bardziej brnie się do tyłu zamiast do przodu. A potem zacząłem się z tego śmiać. Bo co tu robić? Jedno jest pewne. W tym kraju na pierwszym miejscu jest kłamstwo – dodał Waldemar Fajdek.

Sportowcy roku 2022. Fajdek i Kubacki wśród wyróżnionych przez PKOl

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA