Strona główna Lekkoatletyka DL: Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek odpowiednio na 6 i 4 miejscu...

DL: Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek odpowiednio na 6 i 4 miejscu w skoku o tyczce

0
foto: http://thewallpress.com

Polscy tyczkarze na 4 i 6 miejscu kończą zmagania w Diamentowej Lidze. Piotr uplasował się na wyższym miejscu, a wynik jaki osiągnął to 5,78 metra. Paweł zmagania zakończył wynikiem 5,68 metra kończąc konkurs dwa „oczka” niżej od Liska.

Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski w tym roku skaczą bardzo wysoko. Piotrowi udało się na otwartym stadionie odebrać rekord Polski, który należał do Pawła Wojciechowskiego. Obecnie rekord ten wynosi 5,94 metra. Obaj Polacy jednak cały sezon skakali równo i wysoko, co pozwoliło zająć Liskowi 4. Miejsce, a Wojciechowskiemu 5. Miejsce na Mistrzostwach Europy, gdzie padały rewelacyjne wyniki, w tym rekord Świata juniorów, który należy do Armanda Duplantisa i wynosi 6,05 metra.

Paweł Wojciechowski zaczął dzisiejszy konkurs od wysokości 5,53 metra, którą zaliczył bez problemów w pierwszej próbie. Piotr jako pierwszą wysokość postanowił zaliczyć 5,63 metra, którą zaliczył dopiero w trzeciej próbie. Kolejna wysokość jaką atakowali Polacy to 5,68 metra, którą Paweł zaliczył w drugim podejściu i jak się później okazało była to jego ostatnia zaliczona wysokość, gdyż na wysokości 5,68 metra miał 3 zrzutki i odpadł z zawodów. Piotr zaczął skakać coraz pewniej i wysokości 5,68 metra, 5,73 metra oraz 5,78 metra zaliczył bez problemów w pierwszej próbie. Na tym jednak się skończyło, gdyż Polak zaliczył trzy zrzutki na wysokości 5,83 metra.

Ostatecznie Paweł Wojciechowski kończy swój udział w zawodach na 6 miejscu, natomiast lepszy tego dnia Piotr Lisek zajął 4 miejsce.

Komentarze