Strona główna Lekkoatletyka Pedro’s Cup 2016: Lićwinko z minimum do Portland, Swoboda najszybsza – sporo...

Pedro’s Cup 2016: Lićwinko z minimum do Portland, Swoboda najszybsza – sporo emocji w Łodzi!

0

W Łódzkiej Atlas Arenie zakończył się halowy turniej Pedros Cup. Nie zabrakło wielu sportowych emocji a gwiazdy stanęły na wysokości zadania. Padło kilka najlepszych wyników sezonu w światowych rankingach!

Bardzo ciekawie zapowiadał się pojedynek kulomiotów, którego zwycięzcą został młody Michał Haratyk. Najlepszy w tym sezonie wynik na świecie – 21.35 pozwolił mu uplasować się przed Konradem Bukowieckim (który ustanowił życiówkę na hali – 20.58) i Tomaszem Majewskim. Dla Tomasza Majewskiego był to pierwszy występ ostatniego w karierze sezonu. Nasz utytułowany kulomiot zapowiada, że po igrzyskach, które odbędą się w lato w Rio de Janeiro zakończy karierę.

Oczekiwań kibiców nie zawiodła także Ewa Swoboda, która wygrała rywalizację na 60m pań. Polka w biegu finałowym poprawiła swój występ z eliminacji o 7 setnych sekundy, do mety dobiegając z czasem 7.15. Przed startem mitingu Swoboda przyznawała, że celuje co najmniej w taki właśnie rezultat. Drugie miejsce zajęła Marika Popowicz (7.31) a trzecie Shara Proctor (7.36).

Z kolei w rywalizacji sprinterskiej panów najlepszy okazał się Perez z najlepszym wynikiem w tegorocznych światowych rankingach – 6.53. Drugi na mecie zameldował się Kilty (6.62) a zaraz za nim uplasował się Cadogan (6.63).

Kamila Lićwinko wygrała rywalizację pań w skoku wzwyż wypełniając tym samym minimum na halowe mistrzostwa świata, które zostaną rozegrane w Portland. Polka uzyskała 1.97, trzykrotnie nie radząc sobie z dwoma metrami. Jej wynik to obecnie najlepszy rezultat w tegorocznych światowych rankingach. Drugie miejsce zajęła bardzo doświadczona Ruth Beitia, która ukończyła z wynikiem 1.94. Na podium znalazła się także inna Polka – Urszula Gardzielewska – Domel, która uzyskała wynik 1.88.

Zgodnie z oczekiwaniami skok wzwyż mężczyzn wygrał Katarczyk Mutas Ersha Barssim. Pomimo wszystko wydaje się, że drugi w klasyfikacji wszechczasów skoczek nie jest usatysfakcjonowany z uzyskanego rezultatu – 2.29. Reprezentant Kataru trzykrotnie nie poradził sobie z wysokością 2.33. Uzyskany ostatecznie wynik daleki jest od rekordu życiowego utytułowanego lekkoatlety, który w hali wynosi 2.41. Drugie miejsce zajął Andrii Protsenko a podium uzupełnił, pochodzący z Łodzi, Sylwester Bednarek.

W biegu na 60m przez płotki najlepsza okazała się Alina Talay, która wyprzedziła Gulia Penelle i Karolinę Kołeczek. W tej samej konkurencji wśród mężczyzn najlepszy okazał się Orlando Ortega, który wyprzedził Gregmarra Swifta i Yideila Contrerasa.

W skoku o tyczce mężczyzn najlepszy okazał się Piotr Lisek, który pokonał wysokość 5.67. Na podium znaleźli się także Thiago Braz i Michał Balner.

Komentarze