Pewne zwycięstwo koszykarskiej Legii!

10 paź 2016, 12:52

Warszawska Legia rozegrała bardzo dobre spotkanie z beniaminkiem z Leszna, który po zaledwie dwóch kolejkach, był liderem rozgrywek I ligi. Podopieczni trenera Bakuna zapewnili sobie pewne zwycięstwo, pokonując rywali 80:58.

Jamalex Polonia, debiutuje w tym sezonie na pierwszoligowych parkietach. Do tej pory zespół z Leszna, radził sobie naprawdę dobrze, po dwóch kolejno wygranych spotkaniach z Astorią Bydgoszcz i ACK UTH Rosą Radom, zapewnił sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji. Niestety, sprzyjające do zwycięstw warunki skończyły się, kiedy przyszło do starcia z zespołem Legii Warszawa.

Po przegranym meczu z Biofarmem Poznań, warszawscy koszykarze postanowili odzyskać rezon i pewnie pokonać rywala, wymazując z pamięci porażkę. Kapitan Legii, doskonale kreował grę, stwarzając idealne warunki do udanych akcji dla swoich kolegów. W pierwszej połowie zanotował aż 8 asyst. Jeśli chodzi o grę z dystansu, obu zespoły radziły sobie dobrze, jednak to Legia zdecydowanie dominowała w akcjach pod koszem.

Dużym problemem dla gości, była agresywna obrona Legii, która uniemożliwiała im wychodzenie na czyste pozycje, co skutkowało wieloma niecelnymi rzutami z ich strony.

Druga połowa tego spotkania była już tylko sukcesywnym powiększaniem przewagi warszawiaków, którzy od początku meczu zdeterminowani dążyli do zwycięstwa, a cel udało im się osiągnąć.

Drużyna Piotra Bakuna jest na dobrym torze, aby w tym sezonie awansować do Ekstraklasy.

08.10.2016 17:30 Sokół Łańcut – GKS Tychy – 79:74
08.10.2016 17:30 Pogoń Prudnik – GTK Gliwice 71-74
08.10.2016 18:00 Noteć Inowrocław – Astoria Bydgoszcz 89-62
08.10.2016 18:00 Spójnia Stargard Szczeciński – AZS AGH Kraków 76:63
08.10.2016 18:00 Kotwica Kołobrzeg – Nysa Kłodzko 75-54
08.10.2016 19:30 SKK Siedlce – Basket Poznań 84-77
09.10.2016 17:00 Legia Warszawa – Polonia Leszno 80-58  (24:17, 15:7, 20:18, 21:16)
09.10.2016 17:00 Rosa Radom – Znicz Basket Pruszków  57-67