Pewne zwycięstwo Włókniarza. Eko-Dir Włókniarz Częstochowa – Speedway Wanda Instal Kraków 51:39 (relacja)

8 maj 2016, 20:05

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa pewnie pokonał na swoim torze Speedway Wandę Instal Kraków 51:39. To trzecie zwycięstwo Lwów z rzędu.

Kibice przy ulicy Olsztyńskiej ponownie mogli cieszyć się ze zwycięstwa Lwów. Włókniarz prowadził od pierwszego biegu i tego prowadzenia nie oddał do końca tych ciekawych zawodów. Spotkanie mogło zostać storpedowane przez padający deszcz, który był powodem godzinnej przerwy w rywalizacji.

Gospodarze rozpoczęli mecz od biegowego zwycięstwa. Najlepiej dziś jadąca para Jonasson-Klindt przywiozła 4 punkty w pierwszym starciu. W biegu młodzieżowym para Polis-Łęgowik pokazała swoją wyższość nad rywalami, wygrywając 5:1. Bieg trzeci mógł się zakończyć podobnym rezultatem, gdyż bardzo dobrze ze startu wyszli Czaja i Jeleniewski. Jednak na dystansie wyprzedził ich Patrick Hougaard i kibice byli świadkami pierwszego biegowego remisu w meczu. Podobnym rezultatem zakończył się bieg czwarty. Bieg ten padł łupem Grzeogrza Walaska, który na trasie wyprzedził Huberta Łęgowika. Od początku rywalizacji nad SGP Areną kropił deszcz, który z czasem zaczął przybierać na sile. Po biegu czwarty zamiast przerwy na równanie toru, podjęto decyzję o wstrzymaniu meczu.

Żużlowcy na tor wrócili po godzinnej przerwie. W biegu piątym goście zdecydowali się na rezerwę taktyczną. Za Zbigniewa Sucheckiego pojechał Grzegorz Walasek, który wspólnie z Mateuszem Szczepaniakiem przywiózł podwójne zwycięstwo. W pierwszym podejściu do tego biegu upadek zaliczył Daniel Jeleniewski, który został wykluczony z powtórki.  Wydawało się, że zmienione warunki torowe sprzyjać będą gościom. W szóstym biegu pierwszą  trójkę zapisał na swoim koncie zastępujący kontuzjowanego Sebastiana Ułamka – Jacob Thorssell. Bieg siódmy to popis pary Jonasson-Klindt, która za swoimi plecami przywiozła parę gości. Po siedmiu starciach na tablicy widniał wynik 24:18.

Ósma gonitwa zakończyła się remisem. W biegu 9 para obcokrajowców ponownie dała o sobie znać, zapisując na swoim koncie podwójne zwycięstwo. Tym razem pierwszy linię mety przekroczył Nicolai Klindt. Kolejne starcie zakończyło się biegowym remisem. W biegu 11 gospodarze wyprowadzili cios, który przybliżył Lwy do trzeciego zwycięstwa z rzędu. Nicolai Klindt wspólnie z Jaocobem Thorssellem dopisał 5 punktów do dorobku Włókniarza. W starciu dwunastym gospodarze wygrali 4:2 i prowadząc 44:28 praktycznie zagwarantowali sobie dwa duże punkty.  Ostatnia gonitwa przed przerwą i biegami nominowanym zakończyła się remisem 3:3 i Lwy były pewne ligowego zwycięstwa numer trzy.  Biegi nominowane padły łupem żużlowców Wandy Kraków, którzy oba starcia wygrali w wymiarze 4:2. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 51:39.

Niedzielnego popołudnia byliśmy świadkami ciekawego spotkania przy ulicy Olsztyńskiej. Eko-Dir Włókniarz Częstochowa, wygrywając dzisiejsze spotkanie potwierdził rosnącą formę całego zespołu. Najlepiej na torze prezentowała się para Jonasson-Klindt. To właśnie Szwed i Duńczyk poprowadzili „biało zielonych” do zwycięstwa. Bardzo dobrze spisał się Jacob Thorssell, który wywalczył 7 punktów z bonusem. Nieco słabszy występ zaliczył Artur Czaja. Z grona drużyny gości na pochwały zasługują Grzegorz Walasek, Mateusz Szczepaniak i Patrick Hougaard. W następnej kolejce częstochowskie Lwy udadzą się na Łotwę, by zmierzyć się z Lokomotivem Daugavpils.  Natomiast do Krakowa przyjedzie łódzki Orzeł.