Pewny awans Śląska w Pucharze Polski

30 paź 2018, 17:52

Śląsk Wrocław pewnie awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski pokonując Bytovię. Bohaterem spotkania został strzelec dwóch bramek Damian Gąska.

Pierwsze minuty spotkania nie odzwierciedlały pewnego w późniejszej fazie meczu zwycięstwa WKS-u. Gospodarze z Bytowa dobrze się bronili oraz groźnie atakowali dzięki dobrze wykonywanym stałym fragmentom gry. Na pierwszą bramkę spotkania trzeba było jednak czekać aż do 37. minuty. Wtedy po dośrodkowaniu Łukasza Brozia celnie piłkę głową uderzył Gąska. Tuz przed końcem pierwej połowy na 2:0 podwyższyli podopieczni trenera Pawłowskiego. Pechowo interweniował Oszmaniec, któremu zapisano na konto bramkę samobójczą.

Po przerwie Bytovia chciała odrobić straty do Śląska. Często w ich atakach brakowało dokładności i szczęścia. Co nie udało się pierwszoligowcom, udało się wrocławianom. Przyjezdni podwyższyli na 3:0 w 82. minucie spotkania ponownie za sprawą Damiana Gąski.

Bytovia – Śląsk Wrocław 0:3 (0:2)

Bramki: Gąska 37 82, Oszmaniec 43 samobójcza

Czerwona kartka: Tarasovs 75