Reklama

PGE Ekstraliga ogłosiła decyzję. Rezultat z Leszna zweryfikowany!

Dłużyło się, dłużyło i nudziło. Wreszcie PGE Ekstraliga podjęła jedyną słuszną decyzję ws. wyniku meczu Fogo Unii Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów. Nastąpiła weryfikacja rezultatu, która powinna być zatwierdzona już dawno.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Niezrozumiała decyzja częstochowskiego arbitra

Przypomnijmy, że w ostatnim biegu rywalizacji Fogo Unii Leszno z Moje Bermudy Stalą Gorzów doszło do sporej afery. Sędzia Artur Kuśmierz postanowił zaliczyć wynik piętnastej gonitwy zgodnie z kolejnością na linii mety. Sęk w tym, że wcześniej doszło do upadku Szymona Woźniaka po ostrym wejściu Piotra Pawlickiego. Za moment Bartosz Zmarzlik wyprzedził Janusza Kołodzieja i gorzowianie wywalczyli remis.

Jednak regulamin głosi klarownie, że „jeżeli podczas ostatniego okrążenia biegu ma miejsce zdarzenie polegające na niezawinionej utracie zajmowanej pozycji przez któregokolwiek zawodnika, o ile powodem utraty pozycji nie jest defekt motocykla i bieg nie jest przerwany, sędzia wyklucza winnego zawodnika stosując odpowiednie przepisy dotyczące wykluczeń i ustala kolejność na mecie pozostałych zawodników uczestniczących w biegu w chwili zdarzenia w sposób określony w ust. 4 poniżej, z uwzględnieniem przepisów jak dla biegu przerwanego w art. 82 ust.1”.

Wobec powyższego, skoro arbiter zawodów uznał Pawlickiego za sprawcę spowodowania upadku Woźniaka i go wykluczył, to powinien zaliczyć kolejność zawodników zgodnie z momentem zdarzenia. W tamtej chwili Kołodziej był przed Zmarzlikiem i to obok nazwiska kapitana Unii Leszno musiały być dopisane trzy punkty.

PGE Ekstraliga wydała komunikat

W środę władze PGE Ekstraligi wreszcie podjęły decyzję w sprawie weryfikacji rezultatu meczu Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów. Okropnie długo kazano czekać na te postanowienie (niespełna miesiąc), ale wreszcie je zatwierdzono. Sternicy najlepszej żużlowej ligi świata wydali specjalny komunikat, a oto jego treść:

– Ekstraliga Żużlowa sp. z o.o. biorąc pod uwagę interpretację zapisów art. 92 RSŻ dokonaną przez Główną Komisję Sportu Żużlowego, w której potwierdzono, że użyte w ww. przepisie słowo 'zdarzenie’ jest synonimem wszystkich sytuacji mogących zaistnieć na torze – w tym upadku, wyłączając z katalogu potencjalnych zdarzeń jedynie defekt uznaje, że sędzia meczu 2. rundy DMP w Lesznie rozegranym w dniu 17.04.2022 pomiędzy drużynami FOGO UNIA Leszno – MOJE BERMUDY STAL Gorzów popełnił błąd regulaminowy przy ustaleniu kolejności zawodników w biegu 15. W związku z powyższym weryfikuje się wynik biegu 15., zmieniając kolejność na miejscach 1-2 przyznając zawodnikowi Januszowi Kołodziejowi 3 punkty biegowe, a Bartoszowi Zmarzlikowi 2 punkty i tym samym zmieniając wynik biegu 15. z 2:4 na 3:3. Konsekwentnie zmienia się zatem końcowy wynik meczu z 45:45 na 46:44 na korzyść drużyny Fogo Unia Leszno – czytamy w oświadczeniu.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Tak prezentuje się tabela PGE Ekstraligi po weryfikacji rezultatu z Leszna.

Motor Lublin zwyciężył w hicie. Groźny wypadek Walaska we Wrocławiu. Podsumowanie 5. rundy zasadniczej PGE Ekstraligi

 Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama