PGE Spójnia wygrywa na inaugurację

27 sie 2020, 21:17

Po ponad pięciu miesiącach koszykarze EBL wrócili do zmagań ligowych. W pierwszym meczu sezonu 2020/2021 PGESpójnia Stargard pokonała na własnym boisku Pszczółkę Start Lublin. Najlepszym strzelcem ekipy z Zachodniopomorskiego był Ricky Tarrant z dziewiętnastoma oczkami.

Po pierwszych akcjach lublinianie prowadzili 1:5. Jednak szybko Spójnia wzięła się za grę. Efekt? Niemalże piorunujący i seria …. 16:0 dla gospodarzy. Tutaj motorem napędwoym był Ricky Tarrant. W odpowiedzi trafiać zaczęli Armani Moore i Kacper Borowski. W efekcie czego lublinianie po pierwszej kwarcie prowadzili tylko 21:18.

W drugiej kwarcie zespół trenera Jacka Winnickiego znowu uciekał na siedem punktów, ale dość szybko niwelował to Sherron Dorsey-Walker. Stargardzianie byli jednak zespołem z inicjatywą w ataku, co było możliwe dzięki Kacprowi Młynarskiemu i niezłemu wejściu Tomasz Śniega. Na koniec pierwszej połowy trafieneim ustala wynik Filip Matczak.

Seria 8:0 i kolejna akcja wykończona przez Kacpra Borowskiego sprawiły, że Pszczółka Start zbliżyła się na zaledwie dwa punkty do przeciwników, a po kilku chwilach do remisu doprowadził Mateusz Dziemba. Kacper Młynarski i Tomasz Śnieg ciągle jednak robili swoje, nie pozwalając gościom na zbyt wiele. Dlatego dzięki ich rzutom to PGE Spójnia po 30 minutach była lepsza – 55:49. Wicemistrzowie Polski nie zamierzali się poddawać. Armani Moore po raz kolejny pokazywał swoją wszechstronność – dzięki niemu lublinianie ponownie doprowadzili do remisu. Stargardzianie mogli liczyć na swoich bohaterów – Wayne’a Blacksheara oraz Ricky’ego Tarranta, którzy sprawiali, że to ich zespół miał lekką przewagę w końcówce. Ważne punkty z wolnych w końcówce zdobywał Tomasz Śnieg.

PGE SPÓJNIA STARGARD – PSZCZÓŁKA START LUBLIN 70:65 (21:18, 21:14, 13:17,  15:16)