PGE Turów i Energa już w półfinałach!

5 maj 2015, 21:41

Energa Czarni Słupsk oraz PGE Turów Zgorzelec już awansowali do półfinału Tauron Basket Ligi!

Pierwsi po dwóch zwycięstwach we własnej hali, przyjechali na trzecie spotkanie do Wrocławia, gdzie mierzyli się z miejscowym Śląskiem. To spotkanie podobnie jak dwa poprzednie było wyrównane do pewnego czasu. Niestety dla gospodarzy, przyjezdni w ostatniej kwarcie włączyli wyższy bieg, wygrali ją aż 23:7 i cały mecz 85:70!

W drugim spotkaniu PGE Turów Zgorzelec również po dwóch zwycięstwach u siebie przyjechał do Trójmiasta, gdzie podejmował Trefl Sopot. To spotkanie również było bardzo emocjonujące, ale tylko w pierwszej połowie, wygrane przez gości 50:47. Po przerwie Turowianie już tylko powiększali przewagę i koniec końców pewnie zwyciężyli 98:73!