PGE Turów rozbił Sevillę i przypieczętował awans!

11 lut 2015, 22:25

Mistrzowie Polski, koszykarze PGE Turowa Zgorzelec rozbili na wyjeździe Sevillę 97:76 i z pierwszego miejsca zapewnili sobie awans do TOP 16 Pucharu Europy!

Tylko początek spotkania przyniósł wiele problemów naszej drużynie. Nerwy i brak koncentracji skutkowały wynikiem 0:9 po pierwszych minutach gry! Na szczęście podopieczni Miodraga Rajkovicia szybko się otrząsnęli i do końca kwarty zdążyli nawet wyjść na jednopunktowe prowadzenie!

Druga odsłona to już tylko wypracowanie i powiększanie przewagi, która wraz z syreną kończącą pierwszą połowę wynosiła 20 punktów!

Trzecia, wyrównana kwarta to kontrolowanie gry przez mistrzów Polski, którzy nawet przez moment nie pozwolili się zbliżyć gospodarzą. Na ostatnią część meczu goście schodzili z prowadzeniem 77:57 i było jasne, że zwycięzcą będzie PGE Turów!

W ostatniej części spotkania nasza drużyna jeszcze powiększyła prowadzenie, które w pewnym momencie wynosiło już nawet 27 punktów! W samej końcówce jednak daliśmy się trochę zdekoncentrować i straciliśmy kilka punktów pod rząd, co nie znaczy, że straciliśmy ogromną przewagę!

Koniec końców PGE Turów Zgorzelec zwyciężył na gorącym, hiszpańskim terenie aż 97:76 i zakończył etap Last32 na pierwszym miejscu w grupie.

Popis gry dał oczywiście nie kto inny jak Damian Kulig, MVP 5. kolejki Pucharu Europy.