PHL: Cracovia bliżej mistrzostwa

14 mar 2016, 22:26

Hokeiści Comarch Cracovii pokonali GKS Tychy w pierwszym finałowym meczu Polskiej Hokej Ligi. Tym samym w rywalizacji do czterech zwycięstw krakowianie objęli prowadzenie 1:0.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Cracovii, która odważnie atakowała bramkę rywali. Problemem gospodarzy była jednak nieskuteczność przy wykańczaniu akcji. W drugiej części pierwszej tercji to goście przejęli inicjatywę i udokumentowali to w 18. minucie, kiedy do siatki trafił Łukasz Sokół.

Po przerwie do odrabiania strat zabrali się krakowianie. Już w 23. minucie wyrównał Petr Sinagl, sprytnie zmieniając tor lotu krążka. Gospodarze nie poprzestawali na jednej bramce i tuż przed końcem drugiej tercji wyszli na prowadzenie po trafieniu Filipa Drzewieckiego, który przytomnie zachował się pod bramką tyszan.

W ostatniej tercji padła tylko jedna bramka. Zdobywcą był Krystian Dziubiński, który po składnej akcji pokonał bramkarza GKS-u.

Kolejne spotkanie finału zaplanowane jest na wtorek, również w Krakowie. Początek spotkania o godzinie 18:30.