PHL: Krakowianie kończą rok zwycięstwem!

23 gru 2015, 11:00

Za nami ostatnia kolejka Hokej Ligi w tym roku. Po raz kolejny nie zabrakło emocji, głównie w Krakowie i Sanoku.

Na początku grudnia GKS Tychy przegrał u siebie z Ciarko PBS Bank STS. Wtedy nie pomogło mistrzom Polski nawet 41 strzałów oddanych na bramkę sanoczan. I tym razem znowu nic nie wskórała przewaga w statystykach (39:32 na korzyść gości), bo po karnych lepsi okazali się hokeiści z Podkarpacia. Mistrzowie Polski objęli prowadzenie już w 10. minucie. Przewagę liczebną (5 na 4) wykorzystał Bartosz Ciura. Na odpowiedź gospodarzy trzeba było długo czekać, bo dopiero w czasie 45:09 wyrównał Bryan Cameron. Ten sam zawodnik jako jedyny wykorzystał rzut karny i tyszanie z Sanoku wywieźli tylko jeden punkt.

Sporo problemów mieli także hokeiści lidera rozgrywek – Cracovii. Podopieczni Rudolfa Rohacka mierzyli się u siebie z ostatnią w grupie mocniejszej KS Unią. Krakowianie dość szybko, bo już w 2. minucie wyszli na prowadzenie (Filip Drzewiecki). Kilka minut później Maciej Urbanowicz podwyższył na 2:0, wykorzystując grę w przewadze. Po tej bramce wszystko wskazywało na łatwy mecz dla lidera, ale goście nie zamierzali szybko złożyć broni. Jeszcze w pierwszej tercji korzystniejszy wynik uzyskali goście. Njapierw w 11. minucie bramkę kontaktową strzelił Jan Danecek, a chwilę po nim wyrównał Wojciech Wojtarowicz. Ten sam hokeista zdążył jeszcze przed zakończeniem pierwszej części spotkania wyprowadzić oświęcimian na prowadzenie. Gospodarze przeważali (oddali dwukrotnie więcej strzałów), ale nie potrafili pokonać Witka, który dobrze spisywał się w bramce Unii. Wyrównanie przyszło w 46. minucie, za sprawą Macieja Kruczka. Cracovia zwycięstwo zapewniła sobie w czasie… 59:42, kiedy to znowu trafił się Kruczek.

Jak się okazało podopieczni czeskiego szkoleniowca byli jedyną ekipą z pierwszej “3”, która nie straciła punktów. TatrySki Podhale Nowy Targ pokonał jastrzębian 5:4, ale dopiero po rzutach karnych. Choć w tym przypadku należy podkreślić, że gospodarze tylko raz prowadzili w całym spotkaniu – do 22. minuty, kiedy to za JKH GKS wyrównał Tobiasz Bigos.

Tabela PHL – Grupa I
1. Comarch Cracovia 32 (ilość spotkań) 79 (pkt.) 156 (bramki strzelone) 65 (bramki stracone)