PHL: W starciu o brązowy medal lepsi nowotarżanie!

21 mar 2016, 11:01

TatrySki Podhale Nowy Targ z brązowym medalem! Hokeiści Marka Ziętary pokonali we wczorajszym spotkaniu Ciarko PBS Bank STS Sanok 4:0 i tak jak w zeszłym sezonie zajęli trzecie miejsce.

Faworytem rywalizacji tych dwóch drużyn byli sanoczanie, którzy dzielnie przeciwstawili się krakowianom w półfinale. Podopieczni Rudolfa Rohacka dopiero w siódmym starciu zapewnili sobie udział w finale. Z kolei Podhalanie nie zdołali ani razu pokonać tyszan, a w ćwierćfinale męczyli się z KS Unią Oświęcim, co mogło zbytnio nie napawać ich kibiców optymizmem.

Pierwsze spotkanie wygrały “Szarotki” 5:3, a drugie, identycznym rezultatem, hokeiści Ciarko. O tym, kto zajmie trzecie miejsce miał zadecydować wczorajszy mecz w Nowym Targu.

Wynik spotkania już w trzeciej minucie otworzył Daniel Kapica. Choć przewaga gospodarzy była znaczna, to goście także stwarzali groźne sytuacje. Jednak w bramkach świetnie spisywali się Jason Missiaen oraz Ondrej Raszka.

Początek drugiej tercji i “Szarotki” podwyższyły prowadzenie, a konkretnie uczynił to Krzysztof Zapała. Jak się później okazało losy meczu rozstrzygnęły się właśnie w drugiej części spotkania. Kilka minut Zapała po zdobytej pierwszej bramce znowu zapisał się na listę strzelców. Końcowy wynik – 4:0 – ustalił w 32. minucie Robert Mrugała.

Tatryski Podhale Nowy Targ – Ciarko PBS Bank STS Sanok 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Końcowy stan rywalizacji: 2-1