Piątek dla gospodarzy w EBL

29 sie 2020, 09:42

Dziś w ramach Energa Basket Ligi rozegrano dwa spotkania. We Wrocławiu Śląsk podejmował Astorię, a w Gliwicach GTK mierzyło się z Polskim Cukrem.

Zmieniona ekipa Śląska podejmowała we Wrocławiu Astorię. Trzon zespołu trenera Vidina bardzo został przebudowany. Jak? Przekonała się dziś ekipa z Bydgoszczy. Można powiedzieć o wrocławianach… NADZIEJA JEST W NARODZIE. 42 oczka zdobył duet Jovovanović (dodatkowo 6 asyst i 4 zbiórki) – Nevels (dodatkowo 5 asyst i 4 zbiórki) rozbijając wielokrotnie obronę Astorii. W ekipie trenera Gronka szwankowała skuteczność z gry 24 na 67 rzutów.

ŚLĄSK WROCŁAW – ASTORIA BYDGOSZCZ 90:66  (22:18, 24:17, 19:16, 25:15)

Śląsk: Jovovanović 22, Nevels 20, Stewart 10

Astoria: Sanders Jr 19, Nizioł 13, Chyliński 10

W meczu Gliwicach od mocnego uderzenia zaczął mecz duet Kacper Radwański i Martin Krampel. Po ich trafieniach GTK prowadziło 11:0. Mozolne odrabianie przespanego startu spotkania udało się torunianom dopiero w drugiej kwarcie. W trzynastej minucie było 22:23 dla Polskiego Cukru. Później jeszcze po trafieniu Damian Kuliga goście ponownie prowadzili jednym oczkiem. Ale w końcówce pierwszej połowy gliwiczanie odskoczyli na 45:41. W trzeciej kwarcie Damian Kulig i Aaron Cel robili co mogli, ale to GTK ciągle utrzymywało przewagę, co było zasługą przede wszystkim Martina Krampelja. Swoje wnosił do gry Josh Perkins. Gospodarze na początku kolejnej części gry mocno nacisnęli w obronie na całym boisku, dzięki czemu wymuszali straty i powiększali przewagę. Po późniejszych rzutach wolnych Kacpra Radwańskiego urosła ona nawet do 13 punktów. Od tego momentu Polski Cukier nie był w stanie nawiązać rywalizacji.

GTK GLIWICE – POLSKI CUKIER TORUŃ 88:74 (22:16, 23:25, 19:19, 24:14)

GTK: Henderson Jr 17, Varnando 17, Perkins 15, Krampelj 15, Radwański 11

POLSKI CUKIER: Kulig 24, Cel 11, Diduszko 11, Wieluński 10