Strona główna Pozostałe Sporty walki Piątek pełen boksu!

Piątek pełen boksu!

1

W Wieliczce odbędzie się gala Wojak Boxing Night, na której w walce wieczoru zmierzą się Łukasz Janik i Franco Raul Sanchez. Wczoraj odbyło się oficjalne ważenie. Polak wniósł na wagę 91 kg, z kolei Argentyńczyk 90,8 kg.

Janik zmierza po Mistrzostwo Unii Europejskiej, więc jego obowiązkiem jest dzisiejsza wygrana. Podczas przygotowań do walki Janik sparował m.in. z Krzysztofem “Diablo” Włodarczykiem i Arturem Szpilką. “Chcę pokazywać w każdej mojej walce, że bez względu na to, kto jest moim przeciwnikiem, to między liny wchodzi zawsze ten sam Łukasz Janik i pokazuje swój poziom. Dziś wyjdę do ringu i zrobię porządek!” – powiedział na konferencji prasowej Janik.
Pozostałe walki podczas Wojak Boxing Night w Wieliczce:
Kamil Szeremeta – Jose Yebes
Sasun Karapetyan – Krzysztof Szot
Krzysztof Kopytek – Patryk Litkiewicz
Marek Matyja – Bai-Thaimko Conteh
Tomasz Król – Arkadiusz Rejowski

TRANSMISJA: Polsat Sport, 20:00

Z kolei w podparyskiej miejscowości Issy-les-Moulineaux były Mistrz Europy federacji EBU, Mateusz Masternak skrzyżuje ręce z byłym Mistrzem Świata wagi junior ciężkiej – Jean Mark Mormeck. Faworytem tego pojedynku będzie “Master”. Po porażkach z Drozdem, a później z Yourim Kalengą Polak nie może pozwolić sobie na kolejne potknięcie. Francuz już zaznaczył, że jeżeli przegra dzisiejszą walkę to być może będzie to jego ostatni pojedynek w karierze. Rekord Masternaka to 33-2, a Mormecka 37-5.

TRANSMISJA: Polsat Sport Extra, 20:00

1 komentarz

× Comments are closed.