Pięciosetowy pojedynek w Rzeszowie

26 kwi 2019, 20:03

Drugi mecz o brązowy medal Mistrzostw Polski w Lidze Siatkówki Kobiet na początku nie przynosił wielu emocji. Ostatecznie jednak byliśmy świadkami pięciosetowego pojedynku, podczas którego dominacja obu drużyn stale się zmieniała.

Na początku pierwszego seta na prowadzenie wyszła ekipa Chemik Police (5:1) co zmusiło trenera rywalek do wzięcia czasu dla swojej drużyny. Gospodynie poprawiły swoją skuteczność, ale rywalki nie pozostały dłużne i prowadziły już przewagą sześciu punktów (11:5). Mimo starań, siatkarki z Rzeszowa nie były w stanie dogonić rywalek (16:9). Set wchodził w decydująca fazę a zawodniczki Chemika Police deklasowały rywalki (20:11). Siatkarki Developers nabrały tempa ale dalej traciły pięć punktów (22:17). Ostatecznie set zakończył się na korzyść gości z wynikiem (25:18).

Kolejny set rozpoczął się od prowadzenia siatkarek z Rzeszowa (5:3).  Szybko jednak ekipa gości wyrównała wynik i od tej pory gra toczyła się punkt za punkt (10:10). Drużyna z Rzeszowa wyszła na prowadzenie (14:12). Po chwili jednak przyjezdne znowu doprowadziły do wyrównania wyniku (16:16). Do decydującej fazy seta z przewagą dwóch punktów weszły siatkarki Developers SkyRes Rzeszów (20:18). Przy końcu seta zawodniczki Chemika Police doprowadziły do remisu (23:23). Walkę na przewagi z wynikiem (26:24) wygrała ekipa Chemik Police.

Trzeci set ta jak poprzedni zaczął się od przewagi drużyny z Rzeszowa (6:2). Rywalki nie pozostały w tyle i szybko odrobiły straty (7:7). Żadna z drużyn nie zwalniała tempa a na tablicy wyników ciągle widniał remis (13:13). Po chwili jednak na pierwsze w tym secie prowadzenie wyszła drużyna Chemika Police (17:14). Przewaga nie trwała jednak długo i po chwili znowu rozpoczęła się gra punkt za punkt (18:18). W ścisłej końcówce na prowadzenie wyszła drużyna Developrers, która ostatecznie zwyciężyła (25:22).

Początek czwartej partii po raz kolejny rozpoczął się od prowadzenia siatkarek z Rzeszowa (7:3). Napędzone zwycięstwem w poprzednim secie, siatkarki Developers utrzymywały przewagę nad rywalkami (12:7). Set przekroczyl połowę a Rzeszowianki dalej były na prowadzeniu (17:11). W ostateczną fazę seta gospodynie wchodziły z sześcio punktowym prowadzeniem (20:14). Pomimo chęci drużyna Chemika Police nie była w stanie zatrzymać rozpędzonych rywalek które wygrały (25:18) i wyrównały wynik meczu.

Ostatni już set zaczął się przewagą drużyny Chemika Police (4:1). Drużyna z Polic chcąc udowodnić swoją przewagę nad rywalkami doprowadziły do wyniku (10:2). Siatkarki Developers niemal stały w miejscu a przeciwniczki gromadziły punkty (13:3). Ostatecznie z wynikiem (15:5) mecz na swoją korzyść zakończyły siatkarki Chemika Police.

Developers SkyRes Rzeszów – Chemik Police 2:3 (18:25 ; 24:26; 25:22 ; 25:18 ; 5:15)

Developers SkyRes Rzeszów: Rousseaux, Tokarska, Witkowska, Hawryła, Żabińska, Blagojević, Barakova, Sawicka, Mlejnkova, Medyńska, Rabka, Hatala, Zaroślińska-Król, Yaneva

Chemik Polce: Busa, Grajber, Bednarek, Łukasik, Pleśnierowicz, Chojnacka, Gamma, Łukasik, Ogbogu, Mirković, Mędrzyk, Krzos