Pierwsza wygrana Łuczniczki!

11 lis 2015, 19:23

W 3. kolejce PlusLigi Bydgoszczanie we własnej hali podjęli zespół Effectoru Kielce. Dla ekipy Łuczniczki Bydgoszcz było to trzecie spotkanie i dopiero pierwsza wygrana w sezonie.

Świetne otwarcie spotkania zanotowali bydgoszczanie, osiągając trzy punkty przewagi (3:0), które utrzymali do pierwszej przerwy technicznej (8:5). Kielczanie nie mogli sobie poradzić z dobrą grą zawodników Łuczniczki, a ci osiągnęli aż pięć punktów przewagi (16:11 na drugiej przerwie technicznej), wygrywając całego seta (25:18).

W drugiej partii do gry włączyła się już ekipa Effektoru Kielce, osiągając na samym początku cztery punkty przewagi (0:4). Na pierwszej przerwie technicznej na tablicy widniał wynik (5:8) dla zespołu gości. Będący w gazie kielczanie nie dali możliwości odrobienia strat swoim przeciwnikom, powiększając różnicę punktową do pięciu oczek (7:12). Bydgoszczanie próbowali zniwelować straty i na drugiej przerwie technicznej przegrywali “tylko” trzema punktami (13:16), co nie przeszkodziło Effektorowi w skutecznym dokończeniu seta, którego wygrali ostatecznie (22:25).

Najbardziej wyrównany jak dotychczas set to trzecia część spotkania. Bydgoszczanie tylko z przewagą jednego punktu schodzili na pierwszą przerwę techniczną (8:7). Natomiast do drugiej przerwy technicznej mecz toczył się punkt za punkt (znowu o jeden punkt lepsi okazała się ekipa z Bydgoszczy 16:15). Łuczniczka Bydgoszcz zdołała wypracować sobie czteropunktową przewagę dopiero w końcówce partii (23:19), zwyciężając pewnie (25:20).

Na pierwszej przerwie technicznej w czwartej partii zawodnicy Łuczniczki Bydgoszcz prowadzili (8:7). Gra punkt za punkt utrzymywała się do stanu (13:10) gdzie bydgoszczanie osiągnęli trzypunktową przewagę. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili już tylko jednym punktem (16:15). Kielczanie tylko raz zdołali wyjść na krótkie prowadzenie (17:18), po czym stracili dwa punkty z rzędu i na tablicy wyników mogliśmy obserwować rezultat (20:18). Set zakończył się wygraną Łuczniczki Bydgoszcz, która zwyciężyła w czwartym secie (25:23).

Łuczniczka Bydgoszcz – Effector Kielce 3:1  (25:18; 22:25; 25:20; 25:23)

MVP: Murilo Radke

Łuczniczka Bydgoszcz: Murek, Radke, Krzysiek, Kosok, Ruciak, Jurkiewicz, Żurek (libero) oraz Wiese, Wolański, Nowakowski

Effector Kielce: Wierzbowski, Kędzierski, Jungiewicz, Takvam, Buchowski, Bieniek, Sobczak (libero) Maćkowiak