Pierwsze zwycięstwo Polek po dramatycznym spotkaniu!

5 cze 2015, 20:21

Reprezentacja Polski kobiet odniosła pierwsze zwycięstwo ostatniego dnia towarzyskiego turnieju, który odbywa się we Francji! Podopieczne Jacka Winnickiego pokonały po dogrywce Włoszki 68:62.

Mecz z rywalkami z Półwyspu Apenińskiego był bardzo wyrównany od samego początku, jednak przez większość spotkania to nasze rywalki dominowały na parkiecie.

Pierwsze dwie kwarty wygrały Włoszki 18:13 i do szatni schodziły z komfortowym, 10-punktowym prowadzeniem. Polki jednak na drugą połowę weszły znacznie lepiej przygotowane mentalnie co dał się zauważyć od razu po wznowieniu gry. Zwycięstwa 15:13 i 17:9 dały nam dogrywkę, w której Julie McBride i Magdalena Leciejewska dały nam dośc pewne zwycięstwo 68:62.

Warto wspomnieć, że Włoszki będą jednymi z naszych rywalek podczas tegorocznego EuroBasketu, który zaczyna się już 11. czerwca.