Strona główna Koszykówka Pierwszy nowy kontrakt w Legii

Pierwszy nowy kontrakt w Legii

0
Grzegorz Kulka / fot. Legia kosz

Mierzący 205 cm Grzegorz Kulka podpisał kontrakt z Legią Warszawa. Zawodnik ma na swoim koncie złote medale MP w kategoriach U18 i U20 w barwach Trefla Sopot.

 

W barwach sopocian jak i BM Stali Ostrów ma występy na parkietach ekstraklasy. Zdobywając złote medale w kategorii juniora i juniora starszego zdobywał również tytuły MVP. Poprzedni sezon spędził w pierwszoligowej ekipie z Wałbrzycha notując średnio 14,5 punktu, 6,6 zbiórki i 1,5 asysty na mecz.

W ekstraklasie Grzegorz Kulka zadebiutował w sezonie 2014/15 mając 18 lat. Utalentowany podkoszowy ma bogatą karierę reprezentacyjną którą rozpoczął w 2012 roku Grał w kadrach U-16, U-18 i U-20, wystąpił na pięciu mistrzostwach Europy (w tym trzech w dywizji A). W 2013 roku zdobył w Macedonii wicemistrzostwo Europy U-18 dywizji B.

Kontaktowałem się z trenerem Wojciechem Kamińskim, poznałem koncepcję drużyny, podoba mi się fakt, że klub stara się o udział w europejskich pucharach. Legia to dobry klub do rozwoju, rozmowy dotyczące transferu przebiegały bardzo sprawnie. W Wałbrzychu nabrałem pewności siebie, moje sezony w ekstraklasie nie wyglądały najlepiej, ale jestem zadowolony z wyboru nowego miejsca do gry, otwieram nowy rozdział w swojej karierze – powiedział na oficjalnej stronie drużyny Grzegorz Kulka. http://credit-n.ru/electronica.html

Komentarze