czwartek, 29 września, 2022

Piętnastka na turniej w Pradze – Wyka odpada

Trener Mike Taylor wybrał zawodników, którzy zagrają w turnieju towarzyskim w Pradze. Na tym etapie za pracę na treningach reprezentacji Polski podziękowano Dariuszowi Wyce.

Reprezentacja Polski przygotowania do mistrzostw świata w Chinach rozpoczęła 29 lipca w centrum Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Drużyna budowała formę, a teraz przyszedł czas na sprawdziany w warunkach meczowych. Kadra pojedzie do Pragi, gdzie zagra kolejno z Jordanią (piątek, godz. 20:00), Czechami (sobota, godz. 17:30) oraz Tunezją (niedziela, godz. 18:00). Wszystkie drużyny to uczestnicy mundialu.

Obóz przygotowawczy był fantastyczny. Podoba mi się praca zespołu, wszyscy byli bardzo skoncentrowani. Każdy zawodnik rozumie, że przed nami spore wyzwania. Chcemy być jak najlepsi w Chinach. Kadrowicze zaimponowali mi swoją etyką pracy – podkreśla Mike Taylor.

Do Czech kadra wyjedzie z 15 zawodnikami w składzie. A.J. Slaughter dołączy do zespołu 12 sierpnia. Na tym etapie za pracę na treningach podziękowano Dariuszowi Wyce.

Dariusz Wyka / fot. Karol Makowski

Po obozie w Wałbrzychu podziękujemy tylko jednemu koszykarzowi, Dariuszowi Wyce. W tym momencie czuję, że mamy wystarczająco szeroką rotację na pozycjach podkoszowych. W trakcie przygotowań Darek radził sobie bardzo dobrze, ale potrzebujemy wyższych graczy na pozycję środkowego. Mamy też innych wszechstronnych podkoszowych, którzy mogą występować jako silni skrzydłowi. Doceniamy jego wysiłek i pracę. Dla niego było to bardzo dobre doświadczenie na przyszłość – nie tylko w kontekście drużyny narodowej, ale też przygotowań do sezonu w Asseco Arce Gdynia – mówi trener Mike Taylor.

Skład kadry na turniej w Pradze:

Rozgrywający:  Łukasz Kolenda (Trefl Sopot), Łukasz Koszarek (Stelmet Enea BC Zielona Góra), Kamil Łączyński (bez klubu), Jakub Schenk (Polski Cukier Toruń)

Rzucający: Karol Gruszecki (Polski Cukier Toruń), Mateusz Ponitka (Zenit St. Petersburg, Rosja)

Niscy skrzydłowi: Michał Sokołowski (Anwil Włocławek), Adam Waczyński (Unicaja Malaga, Hiszpania), Mathieu Wojciechowski (WKS Śląsk Wrocław)

Silni skrzydłowi: Aleksander Balcerowski (Herbalife Gran Canaria, Hiszpania), Aaron Cel (Polski Cukier Toruń)

Środkowi: Adam Hrycaniuk (Arka Gdynia), Damian Kulig (Polski Cukier Toruń), Dominik Olejniczak (Florida State, USA), Krzysztof Sulima (Anwil Włocławek)

Ramowy program przygotowań reprezentacji Polski:

09.08 – 11.08: turniej towarzyski w Pradze (mecze z Jordanią, Tunezją, Czechami)

16.08 – 18.08: turniej towarzyski w Hamburgu (mecze z Czechami, Niemcami, Węgrami)

21.08: mecz towarzyski z Holandią w hali Globus w Lublinie

24.08 – 27.08: turniej towarzyski w Chinach (mecze z Iranem, Nigerią, Czarnogórą)

31.08: rozpoczęcie mistrzostw świata w Chinach

Mike Taylor / fot. Karol Makowski


Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA