Piłkarz Olympiakosu Pireus stara się o polski paszport. Zagra w reprezentacji?

8 gru 2023, 15:30

Santiago Hezze, który jest podstawowym zawodnikiem greckiego Olympiakosu Pireus, wkrótce może otrzymać polski paszport. Nie wiadomo jednak czy urodzony w Argentynie piłkarz jest zainteresowany grą w reprezentacji Polski. Chce on uzyskać dokument, bo poprosił go o to jego aktualny klub.Celem Argentyńczyka nie jest gra w reprezentacji, ale nie można wykluczyć takiej możliwości

W greckiej Super League są nałożone na kluby limity obcokrajowców spoza Unii Europejskiej. Każdy zespół występujący w tych rozgrywkach może mieć w kadrze ośmiu graczy bez paszportów krajów należących do wspólnoty, a trzech z nich musi mieć poniżej 23 lat. W niedalekiej przyszłości może to być problem dla Olympiakosu Pireus.

Z tego powodu włodarze klubu poprosili swoich piłkarzy spoza UE o sprawdzenie, czy nie mają korzeni na Starym Kontynencie. Warunek ten spełnił m.in. Santiago Hezze, którego babcia urodziła się w naszym kraju. Argentyńczyk złożył już dokumenty niezbędne do uzyskania polskiego paszportu i czeka na decyzję właściwych organów.

Prawdopodobnie 22-letnii piłkarz nie myśli o grze w reprezentacji Polski, ale po otrzymaniu paszportu będzie mógł otrzymać powołanie. Zawodnik Olympiakosu Pireus ma na koncie dwa występy w spotkaniach towarzyskich olimpijskiej reprezentacji Argentyny. Według aktualnych przepisów nie wyklucza go to jednak z gry dla innej drużyny narodowej.

Santiago Hezze jest defensywnym pomocnikiem, a Olympiakos jest jego pierwszym klubem w Europie. Wcześniej występował w argentyńskim Huracan, który zarobił na nim 4 miliony euro. W trwającym sezonie gracz ten wystąpił w 9 meczach greckiej Super League oraz w 7 Ligi Europy. Według portalu transfermarkt 22-latek wyceniany jest na 8 milionów euro.Wszystkie pary 1/4 finału Pucharu Polski. Pogoń przyjedzie do Poznania

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA