Piłkarze Lecha Poznań podsumowali finałowe spotkanie

3 maj 2015, 10:02

Lech Poznań w finałowym spotkaniu o Puchar Polski, przegrał z Legią Warszawą 2:1. Po spotkaniu duży niedosyt mogą odczuwać piłkarze “Kolejorza”, bowiem prowadzili 1:0, lecz nie zdołali utrzymać prowadzenia. Swoje opinie chwilę po meczu.

Dawid Kownacki: W pierwszej połowie zagraliśmy tak, jak to sobie założyliśmy. Udało nam się zdobyć bramkę i myślę, że do pełni szczęścia zabrakło drugiego trafienia. Może to nie przesądziłoby już o losach tego meczu, ale na pewno wprowadziłoby więcej spokoju w naszej grze. Nie wiem co powiedzieć, ponieważ jesteśmy smutni i zawiedzeni tym, że do Poznania wracamy bez pucharu. Ale za tydzień mamy rewanż i zrobimy wszystko, aby to spotkanie zakończyć naszym zwycięstwem.

Karol Linetty: Zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie, ale co z tego? Przegraliśmy i ze zdobycia Pucharu Polski cieszy się warszawska Legia. Stworzyliśmy sobie więcej sytuacji, jednak w piłce nożnej liczą się bramki, a tych więcej zdobyli nasi rywale. W naszych akcjach zawsze brakowało tego ostatniego podania. Gdybyśmy choć połowę z nich wykorzystali to myślę, że ten mecz ułożyłby się zupełnie inaczej. Niestety straciliśmy bramkę, przy której moim zdaniem Maciek Gostomski był faulowany i Legia uwierzyła, że może wygrać ten finał.

Tomasz Kędziora: Pierwsze 45 minut gry było pod nasze dyktando. W pełni kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku, co napawało dużym optymizmem. Pierwsze bramka dodała nam jeszcze skrzydeł. Niestety po zmianie stron to już nie wyglądało tak dobrze. Bardzo zależało nam na tym pucharze i żałujemy, że nie udało nam się go zdobyć. Ale to nie jest jeszcze nasze ostatnie słowo. Dalej jesteśmy w grze o mistrzostwo Polski.

Źródło: lechpoznan.pl