Piotr Świst w nowej roli. Wielki powrót do Gorzowa stał się faktem

16 lis 2022, 17:57

Jeszcze kilka dni temu nikt nie przypuszczał, że może do tego dojść. Nawet sam zainteresowany nie wdawał się zbytnio w debaty odnośnie własnej przyszłości. Jednak dzisiaj gruchnęła oficjalna informacja o powrocie legendy do gorzowskiej Stali w nowej roli. Nowym trenerem drużyny, jeśli mowa o szkoleniu młodzieży, został Piotr Świst.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Piotr Świst został nowym trenerem Stali Gorzów

Piotr Świst to jedna z ikon Stali Gorzów. Gdy w 2016 roku przechodził na sportową emeryturę, przekazał pokoleniową pałeczkę Bartoszowi Zmarzlikowi. Legendarny żużlowiec w 274 meczach zdobył ponad 2900 punktów dla gorzowian, co jest absolutnym rekordem. Ponadto zgromadził w swojej kolekcji aż 24 medale mistrzostw Polski.

54-latek kilka dni temu w rozmowie z “Radiem Gorzów” nie krył własnego zdziwienia pytaniem o ewentualny powrót do pracy w klubie z areny imienia Edwarda Jancarza. Jednak zaznaczył także, iż z pewnością rozważy ofertę, jeżeli takowa się pojawi. Propozycja rzeczywiście padła i od przyszłego sezonu legenda będzie pełniła odpowiedzialną funkcję.

Stal Gorzów oficjalnie poinformowała, że zatrudniła Piotra Śwista na stanowisku trenera młodzieży i prawdopodobnie poprowadzi zespół w U-24 Ekstralidze. Jakiś czas temu prezes klubu, Waldemar Sadowski, zapowiadał spore wzmocnienia w sztabie sztabie szkoleniowym, więc wybór 54-latka wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

– Mocno rozbudowujemy nasze szkolenie we wszystkich kategoriach wiekowych i z pewnością sztab trenerski będzie potrzebował wzmocnień – mówił wówczas prezes Stali Gorzów, Waldemar Sadowski.

Kierownictwo klubu z województwa lubuskiego wierzy, że Świstowi uda się wychować nowe gwiazdy polskiego – a nawet światowego – speedwaya. To powrót 54-latka do trenowania. W 2020 roku legendarny żużlowiec pracował w Wolfe Wittstock, jednak ten projekt nie do końca wypalił. Stal Gorzów postawiła zatem na doświadczenie. “Twisty” powraca!

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

SGP 2023 na Narodowym zagrożone? „Więcej problemów niż korzyści”

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA